Pondelok 15. 07. 2024 04:10:57 | Meniny má Henrich

Ružomberskí aktivisti predstavili nový návrh Obvodovej, má byť bezpečnejšia

Návrh modernej Obvodovej cesty v Ružomberku predstavilo v týchto dňoch občianske združenie (OZ) Bajkom. Cieľom je vytvoriť lepšie podmienky pre chodcov, deti navštevujúce tamojšiu základnú umeleckú školu a tých, ktorí na ulici žijú. Vízia rieši aj problém častého prekračovania maximálnej povolenej rýchlosti. TASR o tom informoval predseda OZ Miroslav Klíma. FOTO: bajkom.sk

TASR|22. marec 2023|19:46:53

"Obvodová cesta je používaná ako tranzitná nielen domácimi vodičmi, ale aj tými, ktorí sa tak pokúšajú vyhnúť upchatému hlavnému ťahu cez mesto. Jej upokojením sa vytvorí priestor pre ľudí na bicykloch aj väčší priestor pre chodcov. Ulica bude zároveň menej hlučná a znečistená prachom," vysvetlil Klíma.

Dodal, že návrh môžu namietať ľudia, ktorí na ulici parkujú svoje autá. Väčšinou podľa jeho slov ide o majiteľov rodinných domov, ktorí ich môžu zaparkovať do dvora či garáže, ale nerobia to.

"Sme presvedčení, že ich pohodlie nesmie byť dôležitejšie ako bezpečnosť detí a chodcov a že ich správanie nesmie obmedzovať iné formy dopravy," uviedol Klíma. Podotkol, že na ceste s takým veľkým klesaním ako je na Obvodovej, nie je možné podľa normy vyznačiť parkovacie miesta.

Novú víziu aktivisti pripravili s odborníkmi. Koncom februára ju podľa Klímu predstavili aj mestskému úradu a dohodli sa na spoločnom postupe.


Súvisiaci článok
Zápis prvákov sa v Ružomberku uskutoční od 3. do 4. apríla
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť