Pondelok 16. 05. 2022 22:54:56 | Meniny má Svetozár

Video

< Domov

Duel SP 21 Weber vs. Vajda: Spôsobí zvyšovanie cien energií a krátenie podielových daní samosprávam problémy? (VIDEO)

Ako sa dokážu samosprávy vysporiadať s rastúcou cenou energií a avizovaným krátením výnosov z podielových daní? Budú musieť vypínať verejné osvetlenie, či zatvárať škôlky? V Dueli SP 21 o tom diskutovali Peter WEBER, Podpredseda Žilinského samosprávneho kraja, poslanec MZ v Bytči a Peter VAJDA, Predseda odbornej sekcie Rady ZMOS pre energetiku a starosta obce Nededza.

Video|Michal Filek|16. máj 2022

Viadukt zatvoria, nadjazd ešte nie je. Máme sa v Žiline pripraviť na kolaps? (VIDEO)

Železnice SR v utorok podpísali zmluvu s podnikateľom Georgeom Trabelssiem. Výstavbe železničného nadjazdu by tak už nemalo nič brániť. Ten prepojí centrum mesta s Ľavobrežnou po tom, ako na jeseň uzavrú viadukt na Kysuckej ulici. Ako sme sa však dozvedeli dnes, nebude to súčasne. Doprava v Žiline tak bude niekoľko mesiacov kritická. Na čo sa máme pripraviť? Hovorili sme o tom dnes v Žiline so zástupcami ministerstva, ŽSK a staviteľa. Pozrite si záznam v našom videu.

Video|Michal Filek|6. máj 2022

Duel SP 21 Pekarčíková vs. Zelník: Potrebuje zdravotníctvo reformu?

Slovensko dáva do zdravotníctva v tomto roku 5,6 miliardy eur. Napríklad v ČR je to 18 miliárd eur. Na počet obyvateľov chýba u nás, v porovnaní so západnými susedmi, v zdravotníctve 3,4 miliardy eur. Zdravotníci aktuálne žiadajú predsedu vlády aspoň o 400 miliónov, aby systém neskolaboval. Ak sa tak nestane, hrozí, že nemocnice vypovedia poisťovniam zmluvy a budú poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť. O problémoch sme diskutovali s riaditeľom polikliniky Žilpo Štefanom Zelníkom a riaditeľkou odboru zdravotníctva ŽSK Silviou Pekarčíkovou.

Video|Michal Filek|1. máj 2022

Vlci cítia krivdu. Kým oni bojovali o víťazstvo v lige, Mikuláš oddychoval (VIDEO)

Žilinskí vlci boli bezprostredne po včerajšej prehre v baráži s Liptovským Mikulášom sklamaní. S extraligistom totiž nemali rovnaké podmienky. Zatiaľ, čo sa Liptáci mohli 40 dní pripravovať na baráž a aj si oddýchnuť, oni v troch sériách bojovali o víťazstvo v Slovenskej hokejovej lige. Na baráž pritom nastúpili len tri dni po vyčerpávajúcej a veľmi vyrovnanej finálovej sérii s Martinom, ktorá ich stála nesmierne veľa síl. Pozrite si v našej reportáži názory trénera Vlkov Stanislava Škorvánka a kapitána Mareka Drtinu. FOTO: Vlci Žilina/Jakub Hlad

Video|Michal Filek|25. apríl 2022

Duel SP 21 Martinková vs. Maňák: Premeny Žiliny - verejný priestor, zeleň a architektúra

Žilina sa za posledných 20 rokov veľmi zmenila. Verejný priestor veľmi negatívne ovplyvnil najmä Ján Slota počas svojho posledného štvorročného volebného obdobia. Nezmyselné zahusťovania, predaj námestia, predaj letného kina a s tým spojená likvidácia stromov a zelene. Do diskusie sme si pozvali poslankyňu Ivetu Martinkovú, ktorá sa dlhodobo venuje enviromentálnym témam a tiež poslanca a architekta Dušana Maňáka, ktorý v minulosti bojoval proti Slotovým necitlivým zásahom do organizmu mesta.

Video|Michal Filek|25. apríl 2022

Pozrite si VIDEO z tlačovky, na ktorej Peter Černák oznámil koniec na lavičke MŠK Žilina

Počas tlačovej konferencie po zápase MŠK Žilina - Sereď, oznámil hlavný tréner Šošonov Peter Černák, že na lavičke končí. Pozrite si to v našom videu. FOTO: Jakub Filek

Video|Michal Filek|24. apríl 2022

Tlačová beseda Iniciatívy za záchranu Krajského súdu v Žiline (VIDEO)

Desiatky primátorov, starostov a poslancov zo Žilinského kraja požadujú zachovanie Krajského súdu v Žiline. Viacero z nich vyjadrilo nesúhlas s jeho plánovaným zrušením aj dnes 20. apríla 2022 pred budovou súdu na Orolskej ulici v Žiline. Zhromaždeným sa prihovoril žilinský mestský poslanec Denis Cáder, poslanec a podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Igor Janckulík, predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva Malíková a ďalší.

Video|Juliana Krčulová|20. apríl 2022

VIDEO návrat k barážovým zápasom Vlci - L. Mikuláš: Dvakrát vyhralo horšie mužstvo

Stav série je vyrovnaný 1:1. V nedeľu, aj v pondelok vyhralo horšie mužstvo. Myslí si to tréner Vlkov Stanislav Škorvánek. Séria pokračuje vo štvrtok a v piatok na Liptove a v nedeľu sa vráti do Žiliny. Ako hodnotia zápasy tréneri a strelci Macek a Hovorka? Ako sa Marek Hovorka cíti v Žiline, s ktorou v sezóne 2016/17 vybojoval bronzovú medailu v extralige? Pozrite si v našej reportáži. FOTO: Vlci Žilina

Video|Michal Filek|19. apríl 2022

VIDEO návrat k včerajšiemu barážovému víťazstvu Vlkov nad Liptovským Mikulášom

Už o dve hodinky vykorčuľujú tímy Vlci Žilina a MHK Liptovský Mikuláš na druhý zápas baráže o miestenku v hokejovej extralige. Vo včerajšom prvom stretnutí sa po vyrovnanom priebehu tešili z víťazstva Žilinčania. Pripravili sme pre vás VIDEO reportáž a hlasy aktérov. Pozrite si ju, nech sa páči!

Video|Michal Filek|18. apríl 2022

Duel SP 21 Nikonov vs. Besarab: Naozaj si Rusi želajú skazu bratského národa?

Alexej Nikonov je Rus pochádzajúci z Moskvy. V Žiline pracuje ako ekonóm. Olesya Besarab je Ukrajinka, ktorá žila neďaleko Kyjeva. Už niekoľko rokov pôsobí v meste pod Dubňom, kde si založila rodinu. Utekajúcim krajanom pomáha v Ukrajinskom dome. Rozprávali sme sa s nimi o aktuálnych otázkach, ktoré trápia oba, kedysi bratské národy.

Video|Michal Filek|17. apríl 2022