Sobota 18. 05. 2024 08:24:21 | Meniny má Viola

Žilina proti Bystrici ukončila 14-zápasovú sériu bez víťazstva

Futbalisti MŠK Žilina zdolali v 3. kole Fortuna ligy MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 a ukončili 14-zápasovú ligovú sériu bez víťazstva. FOTO: MŠK Žilina

TASR|30. júl 2022|08:16:18

"Šošoni" rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej polhodine. Po centri Adriána Kaprálika otvoril v 16. minúte hlavou skóre Samuel Gidi. Na 2:0 zvýšil kapitán domácich Patrik Myslovič, ktorý po rýchlom protiútoku obstrelil Matúša Hrušku.

V 69. minúte poistil náskok Žiliny exportnou strelou spoza šestnástky Kaprálik. Štvrtý úder zasadil Bystričanom Dávid Ďuriš, hostia už iba skorigovali vďaka striedajúcemu Davidovi Depetrisovi. Žilinčania sa vďaka prvému víťazstvu v sezóne dostali na čelo neúplnej tabuľky, na konte majú päť bodov. Nováčik z Banskej Bystrice je s tromi bodmi na ôsmej priečke.

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:0)

Góly: 16. Gidi, 24. Myslovič, 69. Kaprálik, 74. Ďuriš - 80. Depetris. Rozhodoval: Dohál, ŽK: Gidi, Jibril - 60. Mazan, Kupčík, 2153 divákov

MŠK: Belko – Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (77. Sauer) – Kaprálik (77. Iľko), Jibril (70. Sluka), Ďuriš

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Vedeli sme, že Bystrica je náročný a skúsený súper. Dobre sa sme sa na neho pripravili a dokázali sme streliť góly. Môj tím čakal dlho na víťazstvu a ani za stavu 2:0 sme ešte tri body nemali v suchu. Musím pochváliť mužstvo za bojovnosť."