Sobota 05. 10. 2024 06:10:33 | Meniny má Viera

MŠK Žilina predĺžila víťaznú sériu na päť zápasov: V závere víkendu zdolala Komárno 2:1

Futbalisti MŠK Žilina zdolali v nedeľu 29. septembra v rámci 9. kola Niké ligy nováčika KFC Komárno 2:1.

TASR|29. september 2024|20:35:01

Zdroj: mskzilina.sk/Daniel Stehlík

Slovan narazil. Vlci Žilina sa nezľakli mocného súpera z Bratislavy a odnášajú si ďalšie vzácne body

Víťaznú šnúru v najvyššej domácej súťaži natiahli už na päť zápasov a z druhého miesta zaostávajú za vedúcim Slovanom Bratislava stále o bod. Komárno figuruje na ôsmej priečke.

Žilinský dres si po takmer 16 rokoch obliekol reprezentačný obranca Peter Pekarík, ktorý sa vo štvrtok 26. septembra dohodol s MŠK na polročnom kontrakte. Domáci viedli od 2. minúty po góle Dávida Ďuriša, ale hosťom sa podarilo v 48. minúte vyrovnať zásluhou Patrika Voleského. Víťazný gól "šošonov" strelil v 62. minúte Adrián Kaprálik.

MŠK Žilina - KFC Komárno 2:1 (1:0)

Góly: 2. D. Ďuriš, 62. Kaprálik - 48. Voleský

Rozhodovali: Ochotnický – Štrbo, Pacák.

ŽK: Ndjeungoue, Pekarík, Minárik - Sluka, Diviš.

Počet divákov: 2 062 divákov

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík (84. Hranica), Káčer (73. Gidi), Sauer, Bari (90.+6 Kopásek) - Kaprálik, Iľko (73. Bile), D. Ďuriš (90.+6 Alijagič).

KFC Komárno: Trefil - Diviš, Pillár, Rudzan, Šmehyl - Ožvolda (65. T. Németh) - Sliacky (74. Sluka), Špyrka (65. Bayemi), Žák, Tamás (82. Pastorek) - Voleský (65. Sylvestr).

Na stretnutie s Komárnom si Šošoni veria. Proti nováčikovi ligy nastúpia s Pekaríkom