Utorok 30. 05. 2023 00:19:35 | Meniny má Ferdinand

Od pondelka na dva mesiace čiastočne uzatvoria v Žiline ulicu P. O. Hviezdoslava

V Žiline plánujú čiastočne uzatvoriť Ulicu P.O. Hviezdoslava vrátane chodníka v termíne od 27. 3. 2023 do 31. 5. 2023. Žiadateľom čiastočnej uzávierky je Združenie pod Dubňom, ktorý zabezpečuje realizáciu stavby „ŽSR, Dostavba zriaďovacej stanice Žilina – Teplička nad Váhom a nadväzujúcej infraštruktúry v uzle Žilina“. FOTO: Mesto Žilina

Erika Filekova|23. marec 2023|14:54:18


Súvisiaci článok
Nový železničný podchod v Žiline je neskolaudovaný a nie je bezbariérový. Ľuďom vraj strpčuje život
Čítajte viac >

O plánovanej uzávere informovala hovorkyňa mesta Barbora Zigová.

"Dôvodom uzávierky je realizácia preložky vodovodu DN 300 a úprava šachiet kanalizačných stôk a zberača. Rozkopové práce budú vykonávane na Ulici P.O. Hviezdoslava pred podchodom na trojpruhovej komunikácii počas čiastočnej uzávery jedného jazdného pruhu. Bude zabezpečený obojsmerný prejazd vozidiel. Jeden pruh bude prejazdný v smere železničná stanica, jeden pruh v opačnom smere (Ulica Sasinkova, Kálov) a na jednom sa bude realizovať rekonštrukcia (vedľa chodníka popri železnici)."

"Z dôvodu uzavretia chodníka popri železnici dôjde k premiestneniu priechodov pre chodcov, ktoré budú vyznačené dočasným vodorovným aj zvislým dopravným značením," doplnila Zigová.

Čiastočná uzávierka Ulice P.O. Hviezdoslava.png


Súvisiaci článok
Slovenský bizár. Do najbližšej českej obce nepremáva z Kysúc vlak, ani autobus
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť