Štvrtok 18. 04. 2024 14:11:17 | Meniny má Valér

Poslanec Cáder chce v každej mestskej časti zriadiť park pre psov

Bude v každej mestskej časti Žiliny oplotený park pre psov? Návrh na ich zriadenia dáva na rokovanie zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční už najbližší pondelok 13. decembra, poslanec Denis Cáder. Dve z troch komisií, na ktorých ho predstavil, ho odsúhlasili. ILUSTRAČNÉ FOTO: Psí park Podunajské Biskupice

Michal Filek|8. december 2021|15:10:05

„Predkladaný materiál chce dosiahnuť výstavbu psích parkov v každej mestskej časti Žiliny. Materiál má dopad na rozpočte a zakladá priamu povinnosť mesta vynaložiť výdavky na jeho realizáciu, zároveň žiada vedenie mesta, aby zabezpečilo financovanie tejto investičnej akcie v rozpočte pre rok 2022 v zmysle prijatého uznesenia,“ uvádza sa v predloženom materiály.

Podľa Cádera psie parky a výbehy fungujú v niekoľkých krajských či okresných mestách na Slovensku. Svoj predkladaný materiál oprel o skúsenosti z bratislavských mestských častí Ružinov a Staré mesto.

„Skúsenosti občanov, ako aj milovníkov psov sú veľmi pozitívne, nakoľko okrem spoznávania sa psov s inými psami, hranie sa s rôznymi hračkami, sú v týchto psích parkoch aj prekážky a rôzne tréningové prvky. Pes sa socializuje, spoznáva v kolektíve a zároveň sa trénuje jeho disciplína. Všetko sa odohráva v uzavretom areáli s dvojitými dverami – bráničkou na vstupe,“ napísal Cáder.

Súčasťou psích parkov má byť návštevný poriadok a na bezpečnosť budú priebežne dohliadať príslušníci mestskej polície.

„Myšlienka psieho parku je poskytnúť psíčkarom bezpečný výbeh pre ich miláčikov. Dnes v Žiline nemáme vybudované a zabezpečené žiadne psie parky. Zároveň je druhou hlavnou ideou zvýšiť bezpečnosť a čistotu v rámci celého okolia centra, sídlisk a mestských častí,“ uzavrel Cáder. Výber vhodných lokalít v jednotlivých mestských častiach navrhuje predkladateľ uskutočniť v spolupráci s poslancami za príslušný volebný obvod.


Súvisiaci článok
Vianočný ambulantný predaj v Žiline sa ruší
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

lock icon

Diskusia bola dočasne zablokovaná.