Redakcia dvojtýždenníka, ktorého vydavateľom je SZPB, zároveň ponúka finančnú pomoc obyvateľom i obci Varín v okrese Žilina. Podľa Ondruša by mala pomoc slúžiť na náklady ľudí aj obce, súvisiace s premenovaním ulice Dr. Jozefa Tisu.
Doplnil, že situácii vo Varíne sa SZPB venuje takmer 30 rokov. "Už v roku 1993 sme verejne protestovali proti pomenovaniu ulice po vodcovi slovenských fašistov a vojnových zločincov," uviedol Ondruš.
Okresná prokuratúra v Žiline podľa neho v roku 2005 skonštatovala, že prijatím uznesenia o premenovaní ulice v roku 1993 porušilo obecné zastupiteľstvo zákon o obecnom zriadení.
"VZN o pomenovaní ulice po J. Tisovi je teda od počiatku nezákonné. Preto ponechávať terajšie pomenovanie ulice je nielen spoločensky neakceptovateľné, ale aj protizákonné a proti tomu by mala (špeciálna) prokuratúra robiť ráznejšie opatrenia," skonštatoval Ondruš, ktorý je zároveň šéfredaktorom dvojtýždenníka Bojovník.
Hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan pre TASR uviedol, že ÚŠP nemá netrestný úsek, ktorý môže napadnúť nezákonnosť VZN.
Desiatich poslancov, ktorí sa v auguste 2021 zúčastnili na zasadnutí obecného zastupiteľstva a nesúhlasili s premenovaním ulice Dr. Jozefa Tisu, obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic uznesením zrušil na podklade podaných sťažností uznesenie o vznesení obvinenia.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť