Piatok 18. 10. 2024 10:25:13 | Meniny má Lukáš

Žilinskí Vlci nestačili na rozbehnutých Vojakov: 3 body zostali pod trenčianskym hradom

Trenčianski vojaci zvíťazili v 8. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad tímom DOXXbet Vlci Žilina 4:3. Domáci po šiestich prehrách v úvode sezóne dosiahli druhý triumf za sebou, pričom sa posunuli na 9. miesto. Žilina zaznamenala tretiu prehru v rade, a tak figuruje na 8. priečke.

Juliana Krčulová|8. október 2024|20:48:00

Zdroj: DOXXbet Vlci Žilina/Alfréd Pavlík

Vlkov čaká konfrontácia so súperom z Trenčína. Svorka po dvoch prehrách čaká na svoj prelom

Prvý gól padol až na začiatku druhej tretiny, keď sa fínsky útočník Leskinen opäť presadil za Trenčín. Mucha vyrovnal v tretej tretine počas presilovky, ale domáci tím sa v priebehu 163 sekúnd dostal do vedenia vďaka gólom Cardwella a Greena. Žilina síce znížila zásluhou Tourignyho, no Baláž spečatil víťazstvo gólom do prázdnej brány. Konečný výsledok ešte upravil Jones na 4:3.

HK Dukla Trenčín - DOXXbet Vlci Žilina 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)

Góly: 21. Leskinen (Josling, Stapley), 47. Cardwell (Ahl, Green), 49. Green (Baláž, Cardwell), 59. Baláž (Green) – 46. Mucha (Jones, Tourigny), 50. Tourigny (Bezúch, Lukosevicius), 60. Jones (Tourigny, Bezúch).

Rozhodcovia: Krajčík, Hronský – Durmis, Jedlička.

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Počet divákov: 2 151 divákov

DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvee – Rajnoha, Tourigny, Pobežal, Gachulinec, Diakov, Holenda, Vajko – Lukosevicius Jones, Mucha – Kolenič, Walega, Bezúch – Koyš, Mráz, Varga – Juščák, Šmída, Belluš – Dubravík

Milan Bartovič, tréner Vlci Žilina: „Nezačali sme vôbec dobre, Trenčín bol v úvode všade skôr. Potom sme sa zmobilizovali a vrátili sme sa do hry. Škoda druhej tretiny, kde sme nevyužili presilovky. Namiesto toho, aby sme skórovali prví, dostali sme gól. Neprebrali sme si hráčov, začalo to však už po buly. Vyrovnali sme na 1:1, ale hneď na to sme inkasovali. Pri treťom góle sme zle striedali a potom sme dostali gól do prázdnej bránky. V závere sme zápas ešte skorigovali, ale nemali sme patričnú energiu, ktorú by sme mali mať. Duel sme odbojovali, chalanom nemôžem vytknúť nič, ale sú detaily v hre, ktoré keď dodržíme, tak budeme úspešnejší.“

Daniel Gachulinec, obranca a kapitán tímu: „Opäť sme prehrali, neviem, čo k tomu povedať. Snažíme sa, ale nedarí sa nám s ľahkosťou dávať góly. Na každý sa nadrieme a súperi nám dajú gól pomaly z každého protiútoku. Dáva nás to dole. Musíme začať takéto vyrovnané zápasy vyhrávať, pretože nám unikajú body.“

Žilinskí Vlci sa najbližšie predstavia na domácom štadióne, a to už v piatok 11. októbra o 17:30 hodine proti Novým Zámkom. Vstupenky si zakúpite prostredníctvom TOHTO ODKAZU.

Vyrovnaný súboj s napínavým rozuzlením. Vlci na domácom ľade vyzvali bystrických Baranov