Štvrtok 17. 10. 2024 16:16:56 | Meniny má Hedviga

City Club Karate zo Žiliny si pripisuje cenné zlato z Benátok. Zahraničnú súťaž vyhrala talentovaná Lucia

Karatisti práve začínajú svoje sezónne štarty. S nadchádzajúcou jeseňou prichádzajú rôzne príležitosti a súťaže, kde môžu predviesť svoj talent. Takým príkladom je aj Lucia Vlková zo City Sport Club Žilina. Súťaž suverénne vyhrala a z Talianska si odniesla zlato.

Michal Szentivanyi|9. október 2024|10:00:12

Zdroj: karatecity.sk

Súvisiaci článok
Vynikajúci výkon ďalšieho Mikulášana: Domov priniesol striebornú medailu z karate súťaže

Žilinský klub o tom informoval na webe karatecity.sk. „Tentokrát si športovci zmerali sily v rámci para-karate na medzinárodných majstrovstvách - International Championship 2024 - Parakarate Cup - ktoré sa konali v nedeľu 6. októbra 2024 v Benátkach," informovali predstavitelia žilinského karate klubu.

Screen Shot 10-08-24 at 08.17 AM.JPG Zdroj: karatecity.sk

Zlatá Lucia

Úspešnosť si jednoznačne zapísala Lucia Vlková, ktorá je pod ochrannými krídlami trénerky Oľgy Bodnárovej. „Pretekárka City Sport Clubu Žilina, ktorá v uplynulej sezóne triumfovala na turnajoch v Budapešti a nemeckých Drážďanoch a má vo svojej zbierke aj striebro zo svetového pohára, si pripísala ďalší cenný úspech," informoval web klubu.

V Benátkach sa Lucia predstavila v kategórii K22, čo predstavuje skupinu mentálne znevýhodnených športovcov a súťažiacich s Downovým syndrómom. V konkurencii desiatich pretekárok z Talianska, Španielska či Maďarska Lucia Vlková nenašla premožiteľku. To pre Žilinu znamená zisk ďalšej cennej zlatej medaily.

Na turnaji sa zúčastnili aj para-karatisti z krajín ako Belgicko, Česko, Maďarsko, Taliansko, Holandsko, Rumunsko, Saudská Arábia či Španielsko. „Slovenské farby okrem Lucie Vlkovej hájil aj Mathias Molnár z karate klubu SEIWA Bratislava. Vo svojej kategórii K30 - fyzicky znevýhodnení športovci - užívatelia invalidných vozíkov - vybojoval bronz," doplnil karate klub.

Karatista z Liptova reprezentoval mesto na Európskych univerzitných hrách. Vybojoval bronz