Pondelok 29. 04. 2024 10:16:18 | Meniny má Lea

Vlci Žilina sa ujali vedenia vo finálovej sérii. Na domácom ľade uštedrili Prešovu poriadny debakel

Vlci Žilina naskočili do finále Tipos Slovenskej hokejovej ligy vo veľkom štýle. V prvom zápase na ľade domácej Niké arény nasúkali súperovi z Prešova 8 gólov. Séria však ešte ani zďaleka nekončí. Pokračovanie je na programe už v pondelok 15. apríla.

Daniel Jurčík|15. apríl 2024|08:00:32

Zdroj: Daniel Stehlík

Súvisiaci článok
Vlci Žilina s Prešovom zabojujú aj o nový putovný pohár. Postup je absolútnou prioritou

DOXXbet Vlci Žilina – HC Prešov 8:1 (0:1, 5:0, 3:0)

Góly: 24. Safaraleyev (Rajnoha), 29. Belluš (Jansons, Malina), 31. Galamboš (Bezúch, Varga), 35. Mráz (Koyš, Melcher), 38. Koyš (Dyakov), 45. Jakúbek (Paukovček), 45. Varga (Galamboš, Bezúch), 54. Varga - 19. Hrabčák (Sigarev, Jerofejevs)

Stav série: 1:0

Počet divákov: 4 900

Ernest Bokroš, hlavný tréner: „V prvej tretine bol lepší Prešov, dve tretiny sme boli lepší my. Nič to neznamená, vedieme v sérii 1:0 a zajtra je nový deň.”

Martin Belluš, útočník: „Je super, že sme vyhrali takto vysoko. Prvá tretina bola trošku ťažká pre nás, ako keby sme začali ustráchane. V druhej sme to chvalabohu nakopli a výsledok je taký aký je."

Druhé stretnutie finálovej série je na programe v pondelok 15. apríla o 17:30 hodine v žilinskej Niké aréne.

Skvelý úspech mladých Vlkov. Žilinskí juniori vybojovali v extralige bronzové medaily