Streda 18. 09. 2024 12:20:42 | Meniny má Eugénia

Simona Kuchyňková vyhrala Scott enduro race v Kálnici. Martin Knapec sa umiestnil na druhom mieste

Počas uplynulého víkendu sa v Kálnici uskutočnili preteky Scott enduro race, ktoré vo svojej kategórii vyhrala Simona Kuchyňková z tímu OKOEVERYWHERE RACING, dokonca s obrovským náskokom. Slovenský jazdec z tímu CTM Racing Team a spoluzakladateľ ŽILINA OKӨ TRAILS, Martin Knapec, sa umiestnil na druhom mieste v elitnej kategórii. Gratulujeme! Foto: Instagram / okoeverywhere_racing

Juliana Krčulová|8. jún 2023|20:00:10

Simona Kuchyňková vyhrala aj tretie kolo Slovak E-bike Cup v Rajeckých Tepliciach

Trať pretekov, ktoré sa počas minulého víkendu uskutočnili v Kálnici, merala takmer 30 kilometrov a pretekári na nej nastúpali cez 1 000 výškových metrov.

Preteky Scott enduro race sú prvým kolom slovenského pohára v endure SPEN a nechýbala na nich ani kompletná slovenská špička. Účastníci tak mali možnosť sledovať vyrovnané preteky na vysokej úrovni.

Portál Biker na svojom oficiálnom webe informoval, že v elitnej kategórii bol najrýchlejším jazdcom Čech Stanislav Sehnal z tímu Kellys Factory team, ktorý dosiahol celkový čas 11:17,69 min. Preteky tak podľa portálu ovládol druhýkrát po sebe. Na druhom mieste skončil slovenský jazdec z tímu CTM Racing Team a spoluzakladateľ ŽILINA OKӨ TRAILS, Martin Knapec, so stratou 6,5 sekundy.

V ženskej kategórii dominovala nezastaviteľná Simona Kuchyňková z tímu OKOEVERYWHERE RACING, ktorá sa umiestnila na prvom mieste s časom 12:50,01. Portál Biker uviedol, že pred druhou Pavlou Balíkovou malá náskok takmer 1:30 min. Na treťom mieste sa umiestnila Kristína Galušková.