"Táto spolupráca umožní nové vzdelávanie, ale aj spoluprácu pri diagnostike a najmä liečbe detských pacientov. Teším sa, že vďaka tomu môžu byť zachránené ďalšie detské životy," uviedla prezidentka.
Hlava štátu dodala, že bola ohlásená nová spolupráca na štúdii uskutočniteľnosti v súvislosti so starou environmentálnou záťažou v bratislavskej Vrakuni. "Slovensko bolo veľkou inšpiráciou pre Holandsko napríklad v oblasti zálohovania, veľmi ich to oslovilo. Už sa rozbieha spolupráca inšpirovaná slovenským príkladom, ktorý je aj na európske pomery výnimočný," podotkla Čaputová.
Vyzdvihla aj stredajšie (8. 3.) podnikateľské fórum, ktorého sa zúčastnilo 250 podnikateľov z oboch krajín. "Dohodla sa nová spolupráca v oblasti investícií, cirkulárnej ekonomiky, podpísalo sa tam niekoľko memoránd," povedala prezidentka.
Holandský kráľovský pár zakončil vo štvrtok trojdňovú návštevu Slovenska programom v Poprade, Liptovskom Mikuláši a Tatranskom národnom parku. Kráľ Viliam-Alexander a kráľovná Maxima spolu s prezidentkou SR navštívili Centrum podpory Spišskej katolíckej charity v Poprade, ktoré poskytuje pomoc obyvateľom Ukrajiny, utekajúcim pred vojnou. Neskôr sa presunuli do Spišskej Soboty, kde si prezreli stredoveké námestie a Kostol svätého Juraja. V Základnej škole Miloša Janošku v Liptovskom Mikuláši si pozreli vyučovanie zamerané na odhaľovanie dezinformácií a rozvoj kritického myslenia. Posledným bodom programu bola návšteva Tatranského národného parku.
Holandský kráľovský pár pricestoval na Slovensko v utorok (7. 3.). Hlavnými témami návštevy boli otázky právneho štátu a ochrany klímy, vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj podpora inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti. Išlo o prvú kráľovskú návštevu na Slovensku takmer po 13 rokoch.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť