Ako informujú príslušníci Polície Slovenskej republiky vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook, policajti signál spoznali a okamžite zareagovali:
„Pod zámienkou, že poškodenú je potrebné vypočuť v inej trestnej veci dosiahli, že poškodená žena v sprievode hliadky PZ dom opustila,“ priblížili príslušníci.
SIGNÁL, KTORÝ POMÁHA OBETIAM DOMÁCEHO NÁSILIA
Polícia Slovenskej republiky ďalej pripomína, že medzinárodné gesto #signalforhelp znamená žiadosť o pomoc v ťažkej situácii domáceho násilia: „Obeť ho môže ľahko použiť napríklad pri video-hovore bez toho, aby zanechala digitálnu stopu, alebo pri kontakte s inou osobou. Stačí zdvihnúť ruku, schovať palec do dlane a potom okolo neho ohnúť ostatné prsty,“ opísali príslušníci Polície SR.
Foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky
AKO TOTO GESTO VZNIKLO?
Z dostupných informácií vyplýva, že pandémia koronavírusu priniesla neželený efekt zvýšeného počtu prípadov domáceho násilia. Gesto, ktoré zobrazuje symbolické uväznenie palca v dlani, vytvorila v apríli minulého roku nezisková organizácia Canadian Women's Foundation pre obete domáceho násilia.
„Toto gesto nezanechá žiadnu digitálnu stopu, žiadne priame dôkazy, ktoré by mohli agresora vyprovokovať. Možno ho teda bezpečne použiť v online komunikácii, prípadne ho aj ukázať kuriérovi, či susedovi z okna,“ poradili príslušníci Polície Slovenskej republiky vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť