Sobota 30. 09. 2023 09:16:36 | Meniny má Jarolím

Neďaleko zimného štadióna v Dolnom Kubíne stavajú prvé inkluzívne ihrisko v meste

Prvé bezbariérové, tzv. inkluzívne ihrisko v Dolnom Kubíne začali stavať neďaleko tamojšieho zimného štadióna. Pre TASR to vo štvrtok potvrdil Martin Buzna z dolnokubínskej radnice. ILUSTRAČNÉ FOTO: Anete Lusina na Pexels.com

TASR|14. október 2022|13:30:47


Súvisiaci článok
Na SOŠ stavebná v Žiline bola dokončená modernizácia odborného vzdelávania
Čítajte viac >

Ako dodal, ihrisko má spájať zdravé deti s deťmi s rôznymi typmi postihnutia. Podľa jeho slov to umožní, aby sa mohli spoločne hrať, spoznávať a navzájom sa lepšie pochopiť.

„Komponenty bezbariérového ihriska sú z prírodných materiálov a tvoria zázemie pre zmysluplné trávenie voľného času rodiny. Sú navrhnuté tak, aby detské ihrisko bolo skutočne pre všetkých členov komunity, vytvorilo príjemný a bezpečný priestor pre rozvoj zručností detí, zábavu, oddych či zdieľanie zážitkov," informoval Buzna s tým, že kombinácia špeciálnych hracích prvkov má umožniť tráviť čas hrou aj deťom s hendikepom. Súčasťou bude 20 metrov dlhý hrací priestor v tvare lode.

Ihrisko budujú v blízkosti zimného štadióna, v ktorom sídli slovenská parahokejová reprezentácia.

„Cieľom je, aby deti s hendikepom videli, že aj ony sa môžu stať úspešnými športovcami," uviedol Buzna. Vysvetlil, že štadión je prispôsobený na športovanie detí i dospelých so zdravotným znevýhodnením.

Dokončenie ihriska je výhľadovo naplánované na jar budúceho roka, a to z kapacitných dôvodov na strane dodávateľov. Projekt realizujú s podporou ministerstva práce. Predstavuje viacgeneračný priestor s prvkami pre deti od troch do 14 rokov a oddychovou zónou pre dospelých.


Súvisiaci článok
V UNM vzdelávajú hospitalizované deti už 60 rokov
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť