Utorok 16. 08. 2022 21:25:48 | Meniny má Leonard

Žltozelení na víťaznej vlne. Po Karvinej zdolali aj Olomouc

Po Podbrezovej a Karvinej čakal na futbalistov MŠK Žilina prípravný duel proti Olomoucu. Domáca Sigma mala v úvodnom dejstve viac z hry, no z množstva šancí vyťažila iba jeden gól. Na ten dokázali takmer vzápätí Šošoni odpovedať vďaka Kaprálikovi. Po zmene strán tempo mierne opadlo a príležitosti prichádzali iba sporadicky. Remízový stav však v závere dokázali Šošoni zásluhou dvojice Jibril a Owusu strhnúť na svoju stranu, a tak berú z Moravy výhru 3:1. FOTO: MŠK Žilina

Michal Filek|2. júl 2022|21:01:41


Súvisiaci článok
Exžilinčan Kubo Paur sa upísal Trnave
Čítajte viac >

Sigma Olomouc – MŠK Žilina 1:3 (1:1)

Góly: 37. Růsek - 40. Kaprálik, 87. Jibril, 89. Owusu.

MŠK: Belko (60. Teplan) - Rusnák (46. Suľa), Leitner (46. Stojchevski), Nemčík (C), Bari - Myslovič (75. Ďuriš), Kopas, Gidi (60. Iľko) - Kaprálik (46. Addo), Ďuriš (46. Jibril), Trabalík (46. Owusu).

HLASY PO ZÁPASE

JAROSLAV HYNEK, TRÉNER MŠK ŽILINA "V prvom polčase sme boli presnejší, hoci sme mali menej zakončení, ale boli sme presnejší v tom, ako sa tam chceme dostať. Viac to sedelo a kopírovalo tréningové veci. Po zmene strán sme paradoxne v našej najslabšej pasáži dali dva góly a zvíťazili. Boli sme ale nepresní v prechodovej fáze, súper dokázal naše nedokončené brejkové situácie využiť k prechodu do útoku. Olomouc bol viac na lopte, pokojne sme tam mohli inkasovať aj my dvakrát. Nakoniec to padlo nám, efektivita bola dnes na našej strane. Rozdiel medzi nami a súperom sa ukázal hlavne v presnosti a skúsenosti v prechodovej fáze. Tam nám predviedli hráči Sigmy, kde ešte musíme popracovať. Dnes som tu bol doma, bolo to špecifické, snažil som sa to pred zápasom vytesniť, aby som sa mohol plne koncentrovať na stretnutie. Podarilo sa, potešil aj výsledok a po zápase som si to užil s rodinou. Baník bude pre nás v budúcotýždňovej generálke krst ohňom, tam to uvidíme čierne na bielom."

TOMÁŠ NEMČÍK, OBRANCA MŠK ŽILINA "Úplne iný zápas ako proti Karvinej, Sigma sa snažila nás vysoko napádať, stlačiť nás. Prvých pätnásť minút sme s tým mali problémy, ale potom sme sa dobre chytili, tréner nás "zakoučoval" z lavičky. Následne prišli aj príležitosti, góly a spravodlivá remíza po polčase. V druhom dejstve sme si vytvorili viac šancí, súpera, ktorý toho mal dosť, sme držali na dištanc a napokon sme dokráčali k výhre. Sme radi za víťazstvo, každá výhra v príprave je to správne naladenie sa na ligu. Celkovo kvalitný zápas vo vysokom tempe, hralo sa hore-dole. Nosiť kapitánsku pásku v mojom rodnom klube je niečo nezabudnuteľné, určite na tento deň budem vždy rád spomínať."


Súvisiaci článok
Šošoni jasne zdolali Karvinú
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť