Talent z obce Mestečko pri Púchove
Opýtali sme sa dvadsaťročného muzikanta čo ho priviedlo k láske k hudbe: „Moji rodičia nie sú muzikanti, ani jeden, ani druhý, ale pani učiteľka v škôlke si všimla, že viem spievať čisto a rodičia by ma mali dať na nejaký hudobný nástroj,“ uviedol Marek.
Spomína, že už v škôlke v malom ľudovom súbore ho lákal kontrabas, ale v obci Mestečko pri Púchove, z ktorej Marek pochádza, sa kontrabas nevyučoval. Mal preto na výber spev, klavír alebo akordeón.
„Tak ma naši dali na akordeón, čo bolo pre mňa zo začiatku veľké sklamanie, ale časom som objavil krásy tohto nástroja a rozhodol som sa mu venovať až do dnes,“ dodáva muzikant.
Foto: Facebook Marek Mikáč
Marek sa priznáva, že na základnej umeleckej škole nebol poctivým žiakom, nechcelo sa mu cvičiť a nemal rád ani teóriu. To sa však zmenilo počas puberty, keď sa akordeónu začal venovať viac. Pri výbere strednej školy zistil, že nevie nič iné, len hrať na hudobný nástroj.
„Mal som na výber, či ísť na elektrotechnickú, alebo na konzervatórium, lebo môj otec je tiež elektrikár. Tak nakoniec aj on bol rád, že sme sa rozhodli pre konzervatórium. Keďže nie som veľmi technický typ, ukázalo sa, že to bola dobrá voľba,“ uviedol Marek.
Medzinárodné skúsenosti mladého muzikanta
Marek sa pre redakciu SP21 vyjadril, že práve medzinárodné súťaže dokážu interpretovi ukázať celosvetovú úroveň: „Nie len aké to je na Slovensku, ale aj za hranicami. Bol som aj na pár kurzoch – mňa učil profesor z inej školy, to je veľmi dobré – počuť iné názory čo sa týka hrania aj od ostatných profesorov. Hodnotím všetky medzinárodné súťaže ako veľmi pozitívne,“ uzavrel Mikáč.
Foto: Facebook Marek Mikáč
O najbližších udalostiach, ktoré Mareka čakajú, a o jeho názore na online výučbu sa dozviete v našom videu.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť