Utorok 18. 06. 2024 10:12:14 | Meniny má Vratislav

Kresťania si pripomínajú slávnosť Najsvätejšej Trojice. Je jedným zo základov viery

Týždeň po slávnosti Zoslania Ducha Svätého slávia katolíci, evanjelici i ďalší kresťania slávnosť Najsvätejšej Trojice, ktorá je jedným zo základov viery.

TASR|26. máj 2024|09:30:03

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik.com

Súvisiaci článok
Otvárame dvere talentovaným editorom: Pripojte sa k tímu Žilina SP21
Čítajte viac >

Pripomínajú si Boha Otca - Stvoriteľa, Boha Syna - Vykupiteľa Ježiša Krista a Boha Ducha Svätého, ktorý neustále oživuje osobu, slovo a dielo Ježiša Krista. Kresťania ďakujú tretej Božskej osobe Duchu Svätému za vznik cirkvi a jej uchovanie až po dnešné časy.

V Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania sviatok Svätej Trojice uzatvára Svätodušný kruh, ktorý sa začal sviatkom Vstúpenia Krista Pána na nebo a zároveň uzatvára aj slávnostnú polovicu cirkevného roka.

Presvätá Trojica sa v gréckokatolíckej cirkvi oslavuje v rámci sviatku Svätej Päťdesiatnice - Zostúpenia Svätého Ducha, ktoré predstavuje dovŕšenie zjavenia existencie jedného Boha v troch osobách.

V rímskokatolíckej cirkvi po slávnosti Najsvätejšej Trojice nasleduje ďalší významný sviatok - Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, známy pod názvom Božie telo vo štvrtok 30. mája. Slávi sa vždy vo štvrtok po sviatku Najsvätejšej Trojice alebo v nasledujúcu nedeľu.


Súvisiaci článok
Kresťania si pripomenú slávnosť Zoslania Ducha Svätého. Obdobie prichádza 50 dní po Veľkej noci
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť