Štvrtok 17. 10. 2024 23:59:14 | Meniny má Hedviga

Šošoni v generálke na jarnú časť ligy remizovali s Brnom

MŠK Žilina v poslednom stretnutí zimnej prípravy na druhú časť sezóny nepotvrdil predzápasové prognózy. Po štyroch januárových víťazstvách so súhrnným skóre 24:4 bol favoritom aj proti českému druholigovému Brnu. Dôležitú úlohu však zohrala rozsiahla maródka žlto-zelených, a tak zápas skončil nerozhodne 2:2.

Daniel Jurčík|2. február 2024|20:00:24

Zdroj: Facebook/MŠK Žilina

Súvisiaci článok
Šošoni v prípravnom dueli ani štvrtýkrát nezaváhali. Proti Poliakom predviedli gólovú nádheru

Šošoni nastúpili pod Dubňom v pozmenenej zostave už bez Ďuriša a Nemčíka, ktorí odišli do zahraničia. Svoju úlohu zohrali aj zranenia či choroby, a tak dal tréner Jaroslav Hynek šancu napríklad Timotejovi Kudličkovi z rezervy.

Úvod patril Brnu

Práve mladý útočník mal úvodnú príležitosť, avšak jeho hlavičkový pokus nebol dostatočne presný. Gól vzápätí padol na opačnej strane, keď sa Hellebrand šikovne preštrikoval do žilinskej šestnástky. Jeho strelu k žrdi Belko ešte vyrazil, avšak pri odrazenej lopte bol prvý hosťujúci Alijagič a so šťastím zakončil na 0:1.

Brno mohlo svoj náskok zvýšiť v 11. minúte. Endl jemným lobom spoza šestnástky trafil iba brvno. Nepriaznivý úvod vyústil do ráznejších pokynov z lavičky Šošonov, ktoré akoby naštartovali ich výkon.

Bleskový obrat nestačil na víťazstvo

Domáci sa postupne začali zastreľovať. Jambor ani agilný Kudlička ešte neuspeli, no v 22. minúte sa Ďatko dostal v pokutovom území k odrazenej lopte a jeho pokus znamenal vyrovnanie na 1:1. O tri minúty sa skóre menilo znova. Hostia nezvládli rozohrávku, k lopte sa po fatálnej chybe dostal výborne napádajúci Javorček a zakončil na 2:1. MŠK nebol ďaleko od tretieho gólu, avšak brankára Brna Sváčeka nedokázal nikto prekonať.

Druhý polčas priniesol prevažne boj o stred poľa, takže si ani jedno mužstvo nevedelo vypracovať vyloženú gólovú šancu. V závere však Brno predsa len získalo prevahu a výsledkom bol presný zásah Řezníčka na 2:2. V 87. minúte sa po centri zľava dostal k lopte, spracoval si ju a prekonal domáceho Belka.

Jarná časť začína stretnutím s lídrom tabuľky

Žilina tak zakončila zimnú prípravu remízou a sériu bez prehry bude chcieť predĺžiť aj v ligovom stretnutí v piatok 9. februára proti Slovanu Bratislava. Potvrdil to aj tréner Hynek pre klubový web.

„Máme za sebou intenzívnu prípravu, kedy sme najmä v úvode dostali zabrať. Do zápasov sme chodili z plného tréningu, no napriek tomu sme ich zvládli kvalitne. Musíme si efektivitu, ktorá nás zdobila, preniesť aj do ligy. Určite chceme vstúpiť do jari víťazne, máme dobrý a súdržný kolektív, takže v to všetci veríme. Slovan je krst ohňom, hneď najostrejšia skúška, zodpovedne sa pripravíme a snáď potvrdíme, že s nimi vieme uhrať kvalitný duel,“ zhodnotil 48-ročný kormidelník žlto-zelených.