Nedeľa 15. 09. 2024 14:35:25 | Meniny má Jolana

Šošoni v prípravnom dueli ani štvrtýkrát nezaváhali. Proti Poliakom predviedli gólovú nádheru

Už nie je žiadnym tajomstvom, že okrem hokejových úspechov sa v Žiline objavujú aj tie futbalové. Aj keď ide ešte len o prípravné duely, Šošoni z MŠK Žilina nesklamali ani v sobotu 27. januára proti poľskému tímu Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tých v prípravnom zápase porazili 5:0.

Michal Szentivanyi|28. január 2024|10:00:15

Zdroj: Facebook/MŠK Žilina

Prax z tréningov musí ožiť aj v prípravných zápasoch. Šošonov z MŠK Žilina čaká silný Mikuláš aj Poliaci

O úspechu v poslednom zápase píše klub MŠK Žilina aj na svojom webe. Tím bol pred zápasom proti severanom poznačený chorobami a menšími zraneniami, no aj tak podala úctyhodný výkon. Situáciu pár minút pred zápasom ešte skomplikovalo vypadnutie Samuela Ďatka pre náhle zdravotné komplikácie. Proti Poliakom tak už niektorí hráči podľa webu klubu dostali vyššiu ako polčasovú minutáž.

Moment, keď sa začalo gólové divadlo

Všetko sa začalo, keď si zaskakujúci Mário Sauer zobral loptu pod svoje krídla a posunul ju Timotejovi Jamborovi. Ten síce mieril na obrancov, no posledný kop Antoina Essombu už bol gólový na 1:0. Jambor skóroval aj o niekoľko minút na 2:0, keď loptu po zemi poslal k bránkovej tyči. Ešte pred koncom polčasu prišiel úder na 3:0, keď Patrik Myslovič namieril svoj rohový kop na hlavu Jána Minárika.

Súper už v druhej polovici neskóroval

Ani druhý polčas sa nezačal inak. Iniciatívu opäť prebrali Šošoni, keď ruka v pokutovom území hostí z Poľska spôsobila sankciu v podobe pokutového kopu domácich. Tentokrát skóroval Dominik Javorček, ktorý výkop premenil a lopta sa od brvna odrazila do siete na 4:0. Konečný výsledok na 5:0 stanovil opäť Javorček, ktorý v závere už smeroval loptu do odkrytej svätyne súpera.

K zápasu mal čo povedať aj tréner MŠK Žilina Jaroslav Hynek. „Duel, ktorý bol v závere toho najnáročnejšieho obdobia v rámci prípravy, nás znova posunul. Sme radi za ďalšie strelené góly, ktoré padli vďaka našej presnosti a efektivite, čo je parádne. Súper bol po celý čas stretnutia aktívny, museli sme tým pádom pracovať na maximum. Zlepšili sa nám defenzívne prvky, na ktorých sme pracovali. Preto mal náš výkon komplexnejší ráz, hoci sme nehrali úplne kompletní. Na druhú stranu dostali príležitosť ostatní chalani, ktorí nám dali dobré poznatky do budúcna a ukázali, čo vedia," vyjadril sa Hynek k prípravnému duelu s Poliakmi.

„Cítim posun, je to rýchlejšie a dynamickejšie, čo nám mladým veľmi veľa dáva aj smerom k mládežníckej Lige majstrov. Ďakujem trénerom za šancu," neskrýval po zápase slová vďaky obranca Michal Mynář.

Šošonov čaká ďalší zápas už o týždeň v piatok 2. februára pod Dubňom. Vtedy prebehne generálka od 15:00 hodiny na ligu proti Zbrojovke Brno.

Žilinský futbal sa ocitol na veľkom plátne. Reakcie na nový dokumentárny seriál sú bohaté