Nedeľa 25. 02. 2024 09:08:24 | Meniny má Frederik, Frederika

Po medveďovi, ktorý pri Višňovom napadol dvoch ľudí, naďalej pátrajú

Po medveďovi, ktorého mal pri pondelkovej (1. 5.) kolízii neďaleko obce Višňové v okrese Žilina postreliť jeden z dvoch napadnutých ľudí, naďalej pátrajú. Pre TASR to uviedla manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková. ILUSTRAČNÉ FOTO: Freepik.com

TASR|2. máj 2023|17:31:18


Súvisiaci článok
V obci Višňové mal medveď napadnúť dvoch ľudí. Obyvatelia, dávajte si pozor!
Čítajte viac >

Doplnila, že členovia Zásahového tím pre medveďa hnedého ŠOP SR lokalitu monitorujú v spolupráci s miestnym poľovným združením. "Zásahový tím vykonal v pondelok poobede obhliadku lokality spolu s poľovníckym hospodárom aj dvoma členmi Poľovníckej spoločnosti Vrchy a poľovne upotrebiteľným psom. Na obhliadke sa zúčastnil aj jeden z poškodených," uviedla Bocková.

ŠOP upozorňuje, že medveď je pravdepodobne postrelený a môže byť preto agresívny a pre náhodných okoloidúcich nebezpečný. O incidente je informovaná polícia a aj starostka obce Višňové. Tá vyzvala ľudí, aby v lokalite zvýšili opatrnosť. "V záujme vlastného bezpečia zvážte návštevnosť Višňovskej doliny a širšieho okolia," vyzvala verejnosť na sociálnej sieti.

K prípadu došlo v pondelok ráno v remízke na hranici Predného a Zadného poľa, kde medveď pravdepodobne odpočíval. Lesník a poľovník tam dohľadávali postreleného diviaka. Medveď zaútočil najprv na lesníka. Neskôr útok zopakoval aj na poľovníka, ktorý na neho vystrelil. Oboch mužov ošetrili vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a jeden z nich zostal hospitalizovaný na pozorovanie.


Súvisiaci článok
Muži, na ktorých zaútočil medveď v obci Višňové, sú mimo ohrozenia života
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť