Piatok 02. 06. 2023 03:42:04 | Meniny má Xénia, Oxana

ZSSK po strete vlakov v Žiline zintenzívni preskúšavanie a kontroly rušňovodičov

Generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Roman Koreň nariadil v súvislosti s piatkovou (3. 3.) mimoriadnou udalosťou pri Žiline zintenzívnenie pravidelného preskúšavania a kontroly správnych postupov rušňovodičov pri mimoriadnych situáciách. Pre TASR to potvrdil hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Doplnil, že išlo o zlyhanie ľudského faktora. FOTO: Facebook/ZSSK

TASR|6. marec 2023|15:25:19


Súvisiaci článok
Ďalšej tragédii – zrážke vlakov pri Žiline, zabránil elektrodispečer
Čítajte viac >

Pri zastávke Brodno sa v piatok oproti sebe na jednej koľaji stretli dva osobné vlaky. Od zrážky ich delilo zhruba 100 metrov. Zabránil jej elektrodispečer, ktorý vypol prúd v trolejovom vedení. K zraneniu osôb nedošlo. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Nejde o ojedinelú mimoriadnu udalosť na železničných tratiach v Žiline a jej okolí, kde sa momentálne realizujú rekonštrukčné práce na takzvanom žilinskom uzle. Minulý týždeň sa v stanici v Žiline vykoľajil vlak SuperCity Pendolino. Koncom decembra 2022 sa tam vykoľajil aj nákladný vlak. V januári došlo k nehode osobného vlaku s bagrom, ktorý pri koľajniciach realizoval zemné práce.

„Nehody a mimoriadne udalosti na železničných tratiach v Žiline a jej okolí nemajú žiadneho spoločného menovateľa. Mnohé nehody však spoločného menovateľa majú. Napríklad nehody na železničných priecestiach, ktorým sa dá systémovo zabrániť len stavaním mimoúrovňových priecestí, prípadne dovybavením nezabezpečených priecestí závorami," uviedol Kováč.


Súvisiaci článok
Vlaky sa stretli na jednej koľaji. Medzi Žilinou a Čadcou je prerušená premávka
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť