Streda 17. 04. 2024 21:46:05 | Meniny má Rudolf, Rudolfa

Policajti za uplynulý týždeň odhalili až 31 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu

Policajti v Žilinskom kraji vykonávajú na cestách neustály dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky

Juliana Krčulová|23. január 2023|18:31:19


Súvisiaci článok
Štyridsaťosemročný vodič sanitky šoféroval s takmer jedným promile. Vo vozidle viezol ďalších dvoch ľudí
Čítajte viac >

V treťom kalendárnom týždni bol alkohol vykonanými dychovými skúškami zistený u 31 vodičov motorových vozidiel. Médiá o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, Zuzana Šefčíková.

„Dvadsaťtri prípadov bolo s výsledkom do jedného promile a v ôsmich prípadoch bolo zistené požitie alkoholických nápojov nad 1 promile. Dvaja vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške a 1 vodič pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu. Dychovými skúškami zistili policajti aj alkohol u 12 vodičov nemotorových vozidiel,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Žiline.

ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.


Súvisiaci článok
Policajti z Liptovského Hrádku objasnili neobvyklú krádež kolobežky a tenisiek
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť