Pondelok 25. 09. 2023 10:47:03 | Meniny má Vladislav, Vladislava

Talentovaná Nela Lopušanová zaujala na MS vo Švédsku aj zámorského experta

Tri góly slovenskej reprezentácie hokejistiek do 18 rokov v úvodnom zápase majstrovstiev sveta vo švédskom Östersunde proti Japonkám síce strelila Zuzana Dobiášová, no ešte väčšiu pozornosť pútala iba 14-ročná Nela Lopušanová zo Žiliny. Foto: WWW hockeyslovakia.sk

Juliana Krčulová|10. január 2023|10:15:16


Súvisiaci článok
Talent Žilinského kraja: Hokejistka Nela Lopušanová (VIDEO)
Čítajte viac >

Na webe o tom informoval portál sport.aktuality.sk

Talentovaná Nela Lopušanová zo Žiliny sa podieľala na štyroch góloch, pričom dva strelila a na dva prihrala. Portál sport.aktuality.sk ďalej vyzdvihol názor zámorského experta Iana Kennedyho z magazínu The Hockey News, ktorý obdivoval Nelin výkon a označil ju za druhú hviezdu prvého dňa šampionátu.

„Je takmer neslýchané, aby 14-ročná hráčka mala pri premiére na medzinárodnom turnaji do 18 rokov taký veľký vplyv na hru tímu, pre Lopušanovú je budúcnosť práve teraz. Za najlepšiu Slovenku v dueli vyhlásili Dobiášovú, ale Lopušanová ukázala elitné schopnosti. Môže hrať aj na ďalších troch MS hráčok do 18 rokov a je budúcnosť slovenského ženského hokeja, ktorý sa snaží presadiť sa na svetovej úrovni. Pri druhom góle z trestného strieľania ukázala hokejové videnie a šikovné ruky, keď si počkala na pohyb japonskej brankárky,“ napísal Kennedy o Žilinčanke, ktorá má podľa portálu sport.aktuality.sk priemer viac ako 4 body na zápas v najvyššej ženskej slovenskej súťaži.

322161373_691307079308870_7032648815082179207_n.jpg Foto: Facebook / Vlci Žilina – mládež - Nela Lopušanová v strede

„Hokej je tímová hra, ale stále sa hrá na góly. Sme radi, že dievčatám to tam napadalo, že boli efektívne a sebavedomé v koncovke. Tešíme sa z ich produkcie. Verím, že v tom budú pokračovať, že budeme strieľať na bránku ešte častejšie a ešte presnejšie,“ povedal k výkonom Dobiášovej a Lopušanovej tréner ženskej slovenskej osemnástky Miroslav Mosnár na oficiálnom webe Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Slovenské hokejistky do 18 rokov odohrajú záverečný tretí duel v stredu 11. januára 2022 o 12:00 hodine proti Češkám, pričom iba dva najlepšie tímy postúpia do štvrťfinále. Portál sport.aktuality.sk na záver doplnil, že zvyšné tímy budú hrať baráž o udržanie sa v elitnej kategórii MS na dva víťazné zápasy.


Súvisiaci článok
Na MS vo Švédsku reprezentujú Slovensko aj tri žilinské hráčky
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť