Štvrtok 02. 05. 2024 12:23:08 | Meniny má Žigmund

Šošoni v Skalici prehrali. Vonku im to proste nejde

Vo vloženom, týždennom 8. kole Fortuna ligy cestovali futbalisti MŠK Žilina k nováčikovi zo Skalice. Žiaľ, očakavané sa stalo skutočnosťou. Šošoni síce tvorili, no nepresnosťami a chybam dávali domácim vodu na mlyn. Ten pretavili do vedúceho gólu päť minút pred polčasom, čo ešte viac podlomilo ich sebavedomie vpredu. Ani v druhom polčase to jednoducho nešlo, čím sa sami pripravili o dobrý výsledok a pripísali si druhú prehru v ročníku. FOTO: MŠK Žilina

Michal Filek|31. august 2022|08:00:26

MFK Skalica - MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 40. Mihalík. ŽK: Čögley, Blažek, Černek - Bari. Rozhodovali: Kružliak – Weiss, Roszbeck, 1775 divákov

MŠK: Belko - Rusnák, Stojchevski (77. Leitner), Nemčík (C), Bari - Myslovič, Kopas, Gidi (46. Iľko) - Galčík (77. Jibril), Jambor (46. Kaprálik), Ďuriš.

JAROSLAV HYNEK, TRÉNER MŠK ŽILINA

„Veľmi slabý výkon z našej strany. Vôbec si nedokážem si vysvetliť, prečo sme boli takí nepresní. Skúsený tím ako je Skalica hneď spozoroval, že sme nervózni a ešte viac na nás pritlačil. Jediné, čo ma dnes potešilo, bola akcia so zakončením Matúša Rusnáka v prvom polčase. V tréningu alebo v inom zápase by ale podľa mňa skóroval. Prestáli sme nepresvedčivý začiatok s odvolanou penaltou a myslel som si, že už sa začneme dostávať do zápasu. Toľkými chybami a nepresnosťami sa ale zneistil celý tím. Navyše, aj Belo si dnes nevybral ideálny deň. Následne prišla najväčšia chyba pred gólom, ktorý nás ešte viac utlmil. Skalica nás však dnes predčila takmer vo všetkom. V dôraze, v tvrdosti, v súbojoch či v disciplinovanosti. Skúsene nám prerušila zopár brejkov aj za cenu žltých kariet, ktoré mohli dopadnúť úplne inak. No a naše príležitosti v predfinálnej fáze sme nedokázali pretaviť do veľkých šancí. Nie sme z toho vôbec šťastní, ale musíme sa čo najskôr oklepať a ísť naplno do stretnutia s Podbrezovou.“

ĽUBOMÍR BELKO, BRANKÁR MŠK ŽILINA

"Skutočne sa to dnes ťažko hodnotí. Povedali sme si, že chceme hrať od začiatku jednoducho a v úvode sa nám to aj darilo. Následne ale prišli tri momenty, po ktorých sme mohli prehrávať aj 0:3. Pred gólom Skalice sme mali aj my šancu, ktorú sme mali využiť a prikloniť vedenie na našu stranu. Potom však prišla situácia, kedy som vybehol za loptou a chcel som ju rozohrať konštruktívne na kraj obrany, no žiaľ, zle som ju trafil. Je to moja chyba a beriem na seba celú dnešnú prehru. Celkovo to dnes bol pre mňa deň blbec. V piatok nás ale doma čaká Podbrezová a nám neostáva nič iné, iba vyhrať."

Taliansky novinár: Dúbravka odchádza do Manchestru na hosťovanie!