Nedeľa 16. 06. 2024 01:06:54 | Meniny má Blanka, Bianka

Divadlo v Žiline pozýva na rozlúčku s legendárnym predstavením. Naposledy ho uvidíte začiatkom mája

Vo svete divadla sú diváci napätí a natešení na premiéri, no zároveň sa vyskytnú aj dni, kedy je potrebné sa s tým-ktorým predstavením rozlúčiť. Taký je aj príbeh inscenácie Naše fotky v Mestskom divadle Žilina, ktorá sa začiatkom mája pred divákmi odohrá naposledy.

Michal Szentivanyi|1. máj 2024|11:30:03

Zdroj: divadlozilina.eu

Súvisiaci článok
Radka v meste: Manželka Sofia bola podľa všetkého Tolstého najväčším nešťastím (RECENZIA)
Čítajte viac >

Na inscenáciu Naše fotky pozýva Mestské divadlo Žilina na svojom webe. „Prijmite naše pozvanie a príďte sa s nami rozlúčiť s inscenáciou nemeckého spisovateľa Thomasa Melleho Naše fotky v réžií Eduarda Kudláča," srdečne pozýva divadlo v Žiline.

2_1600x1065.jpg Zdroj: divadlozilina.eu

Rozlúčka s predstavením bude začiatkom mája

Derniéra tejto inscenácie bude uvedená v piatok 3. mája o 19:00 hodine v Mestskom divadle Žilina. „Inscenácia Naše fotky odkrýva silné príbehy obetí zneužívania na cirkevnej internátnej škole. Stalo sa to vtedy, keď boli ešte chlapci a mnohí vôbec netušili, že to, čo vidia a zažívajú, vôbec nie je normálne. Hra kladie množstvo dôležitých otázok a veríme, že na mnohé ponúkne aj dôležité odpovede," uvádza inscenáciu divadlo.

3_1600x1065.jpg Zdroj: divadlozilina.eu

„Prečo je pre obete sexuálneho zneužívania také ťažké prehovoriť? Je fotografovanie nahých chlapčenských tiel už zneužívanie? Je fotka dôkazom, aj keď nezachytáva viditeľné rany? Kde je hranica medzi dusivým stisnutím a objatím? Existuje? Melle rozpráva príbeh z pozície už dospelých mužov, štyroch spolužiakov, a tak vytvára mnohohlasné obrazy zabúdania, potláčania a rozpoznávania pravdy," dopĺňa divadlo s tým, že inscenácia sa zúčastnila aj na festivale Nová dráma / New Drama 2022 v Bratislave.

4_1600x1065.jpg Zdroj: divadlozilina.eu

  • Inscenácia je vhodná pre divákov a diváčky od 15 rokov.
  • Vstupné je vo výške 12 eur na osobu.

Súvisiaci článok
Tragická vášeň na žilinských divadelných doskách: Kreutzerova sonáta / Čia vina? odhaľuje temné tajomstvá manželstva
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť