Streda 28. 09. 2022 06:32:40 | Meniny má Václav

Primátor Mihalda po kritike výstavby cyklotrasy: S prípravou dokumentácie sa poponáhľame (VIDEO)

Primátor Kysuckého Nového Mesta, Marián Mihalda vo svojom videu uviedol, že výstavba cyklotrasy je pred dokončením projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie: „Čiže pokiaľ sa nám podarí vybaviť územné rozhodnutie, posunieme sa míľovými krokmi ďalej,“ povedal Mihalda. Reagoval tak na kritiku zo strany protikandidáta Mateja Fabšíka, že napriek sľubom je aj po štyroch rokoch vzdialená od reality. Foto a video: Facebook / Mesto Kysucké Nové Mesto

Juliana Krčulová|17. august 2022|11:30:01


Súvisiaci článok
OZ Kysucké labky vyhlásilo STOP stav! Ďalšie vyhodené mačiatka už prijať nedokážu
Čítajte viac >

Primátor Kysuckého Nového Mesta, Marián Mihalda v uverejnenom VIDEU na sociálnej sieti Facebook tvrdí, že výstavba kysuckej cyklotrasy je aktuálne pred dokončením projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie.

„Dobrý deň, vážení priatelia, prednedávnom sme sľúbili, že čoskoro dáme vyjadrenie, v akom štádiu sa nachádza naša kysucká cyklotrasa. Dovolím si povedať, že je to veľmi jednoduché, momentálne sme pred dokončením projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie. Pre krátke pripomenutie poviem, projektová dokumentácia obsahuje samotný projekt, ale aj vyjadrenie všetkých dotknutých orgánov – Národná diaľničná spoločnosť, vodohospodári, Železnice Slovenskej republiky – každý sa nám vyjadril k tejto projektovej dokumentácii, dali k tomu nejaké pripomienky, ktoré sú tam zapracované, dnes im ich posielame na opätovné pripomienkovanie, a keď nám s tým zapracovanými pripomienkami budú súhlasiť, môže začať akt samotného územného rozhodnutia,“ priblížil primátor Kysuckého Nového Mesta, Marián Mihalda vo videu na sociálnej sieti Facebook a ďalej pokračoval:

„Dovolím si povedať, územné rozhodnutie je najdôležitejší dokument, od ktorého sa odvinieme. Čiže pokiaľ sa nám podarí vybaviť územné rozhodnutie, posunieme sa míľovými krokmi ďalej. Nasledovať bude vysporiadanie pozemkov, či to bude vykupovanie, alebo nájomné zmluvy od veľkých spoločností ako je Národná diaľničná spoločnosť, vodohospodári, a niekedy dôjde možno aj k samotnému vykupovaniu pozemkov.

Súčasne s týmto majetkovým vysporiadaním môžeme riešiť projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie, a keď už by nemal byť žiaden problém s vybavením stavebného povolenia, nakoľko všetky dotknuté orgány sa nám už vyjadrili, zhruba po roku a pol môžeme žiadať, respektíve zháňať finančné prostriedky, či už zo štrukturálnych fondov Európskej únie, alebo z nejakých fondov nášho štátu, ale vyzerá to tak, že financií na cyklotrasy momentálne v súčasnej dobe je dosť, takže poponáhľame sa so samotnou prípravou dokumentácie. Samozrejme, sme pripravení na vaše otázky,“ uviedol v uverejnenom videu primátor Kysuckého Nového Mesta.

Na video reagoval aj obyvateľ Miroslav s otázkou: „Super a je aj nejaký plán k dispozícii, kade je cyklotrasa cez Kysucu plánovaná?“ opýtal sa vo svojom komentári Miroslav, ktorý však odpoveď na svoju otázku doposiaľ nezískal.

Plánovanú kysuckú cyklotrasu vo svojom VIDEU spomína aj nezávislý kandidát na primátora Kysuckého Nového Mesta, Matej Fabšík:

„Ako cyklistovi mi je nesmierne ľúto, že cyklotrasa je aj po štyroch rokoch len sľubom a od reality je na míle vzdialená. Takýmto tempom nám ujdú aj eurofondy, a preto zriadim celý tím ľudí, ktorí budú aktívne pripravovať projekt, ale najmä ho zrealizujú. V časti okolo nášho mesta, samozrejme, so zrevitalizovaným nábrežím, kde budeme tráviť náš voľný čas,“ uviedol Matej Fabšík vo svojom videu na sociálnej sieti Facebook.


Súvisiaci článok
AKTUALITA: Les pri chatovej oblasti Škorčie na Kysuciach sa rozhorel už po tretí raz
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť