Nedeľa 24. 09. 2023 14:36:04 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz (FOTOGALÉRIA)

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa uskutočnia aj tento rok. Podujatie organizuje Považské múzeum a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina. Informovala o tom hovorkyňa Považského múzea, Magdaléna Lacková. Foto: Považské múzeum

Juliana Krčulová|3. august 2022|16:01:48


Súvisiaci článok
Nadchádzajúca sobota bude opäť patriť nadšencom motorizmu
Čítajte viac >

Vozne M131.1443 a M 152.0160 budú podľa hovorkyne Považského múzea, Magdalény Lackovej, premávať v sobotu 13. a v nedeľu 14. augusta 2022 dvakrát denne zo Žiliny do Rajca a späť.

Vlak zastavuje pred Múzeom dopravy..JPG

„Záujemcovia si kúpia lístky priamo vo vlaku. Súčasťou podujatia je vždy aj zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20%. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, ktoré budú prebiehať pred múzeom a dokonca sme pripravili aj jazdu historickým kočom v aleji pri autobusovej stanici,“ doplnil historik dopravy Peter Šimko.

Vstup do Múzea dopravy bude so zľavou..JPG

Podujatie tento rok podľa organizátorov spestrí aj divadelná scénka Povedačky na peróne v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA, ktorá spríjemní cestujúcim čakanie na vlak.

historický koč.jpg

Podujatie spestria zamestnanci v hisorických kostýmoch..JPG

„Odohrávať sa bude priamo na peróne pred múzeom o 11:00 a 15:00 hodine. Záujemcovia sa dozvedia, aké témy sa preberali na železničnej stanici v roku 1942, a ako to asi mohlo vyzerať, keď sa tam stretli tri dávne priateľky,“ dodáva autorka scenára Katarína Maršalová.

Rajecká Anča 2022 def.jpg


Súvisiaci článok
Letná prechádzka na Straník s idylickým výhľadom (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť