Utorok 27. 09. 2022 17:08:04 | Meniny má Cyprián

Galčík: Prišiel som, aby som hrával a zlepšoval sa

Futbalová Fortunaliga začne pre Šošonov v sobotu 23. júla o 17.00 hod zápasom doma proti Dunajskej Strede. Takmer mesiac pred štartom sa v kabíne hlásil aj krídelník Roland Galčík z Podbrezovej. Šikovný útočník je už na 100% Šošonom. Klubový web s ním urobil rozhovor. Prinášame vám jeho najzaujímavejšie časti. FOTO: MŠK Žilina

Michal Filek|22. jún 2022|14:03:28


Súvisiaci článok
Na úvod prípravy prehrali Šošoni v Podbrezovej
Čítajte viac >

Ihneď po príchode do Žiliny poskytol Galčík rozhovor pre klubový web.

Roland, si už definitívne Šošonom. S akými pocitmi?

  • So všetkými som sa spoznal počas prvých dní. Pocity sú super, veľmi som sa tešil. Sám som zvedavý, čo všetko to prinesie.

Vyššia liga, máš od seba vyššie očakávania?

  • Áno. Chcem zo seba vydať maximum v príprave, aby som sa čo najčastejšie dostával na ihrisko, kde by som chcel pomôcť tímu asistenciami či gólmi. Prvoradý je tímový úspech, z individuálneho hľadiska nemám nejakú métu, no premeniť každú šancu na gól bude základ.

Ako vnímaš svojich konkurentov na krídelných pozíciách?

  • Konkurencia je v Žiline na tomto poste určite vyššia ako v Podbrezovej. Prišiel som tu však pre to, aby som sa zlepšoval a aby som hrával. To je môj cieľ.

Ty si tu nový, máme rovnako nového trénera, je to výhoda?

Čo som sa rozprával s chalanmi, všetci hovoria o novom impulze. Verím, že to bude pravda a prenesieme to aj do ligy. Asi to bude výhoda, keďže sme všetci na rovnakej štartovacej čiare. Bavili sme sa už s trénerom o mojich úlohách, ktoré budú určite aj rozdielne oproti tým v Podbrezovej.


Súvisiaci článok
Šošoni začnú ligu v Trenčíne, potom privítajú DAC a Banskú Bystricu
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť