Pondelok 05. 06. 2023 21:55:59 | Meniny má Laura

Na festivale Východná vystúpia zahraničné kolektívy z piatich krajín

Na Folklórnom festivale Východná 2022 sa divákom predstavia zahraničné kolektívy zo Srbska, z Bulharska, Česka, Ukrajiny a Maďarska. Podujatie sa uskutoční od 29. júna do 3. júla. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie a edičnej činnosti Národného osvetového centra Alexandra Žilavá. ILUSTRAČNÉ FOTO: Facebook / Folklórny festival Východná

TASR|8. jún 2022|13:06:31


Súvisiaci článok
Folklórny festival Východná 2022 sa bude konať pod záštitou prezidentky a UNESCO
Čítajte viac >

V prostredí skanzenu v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline vystúpia v stredu 29. júna o 16.00 h súbory z Bulharska, Srbska a Ukrajiny. "V piatok 1. júla o 19.00 h obohatia večerný program Hosť do domu na Veľkej scéne aj hostia zo Slovácka. V ten istý deň o 22.15 h sa na Veľkej scéne predvedie aj profesionálny Maďarský štátny ľudový súbor s programom Oživené Podkarpatsko," priblížila Žilavá.

Folklórny festival Východná organizuje Národné osvetové centrum, spoluorganizátorom je obec Východná. Festival je najstarším podujatím na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry, folklóru a folklorizmu a tiež vrcholnou prehliadkou folklórneho hnutia so štatútom CIOFF International.


Súvisiaci článok
Patrónmi divadelného festivalu Dotyky a spojenia sú herci Božidara Turzonovová a Jevgenij Libezňuk
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť