Sobota 18. 05. 2024 21:28:38 | Meniny má Viola

Mladú ženu pri Liptovských Kľačanoch napadla medvedica

Samica medveďa hnedého napadla na lesnej ceste za obcou Liptovské Kľačany v okrese Liptovský Mikuláš mladú ženu. K udalosti došlo ešte v utorok (31. 5.) okolo poludnia v lokalite, kde sa denne pohybujú turisti, športovci aj lesní robotníci. Žena utrpela pár drobných škrabancov. Pre TASR to vo štvrtok potvrdil starosta Liptovských Kľačian Ján Hollý, upozornil na to denník Sme. ILUSTRAČNÉ FOTO: Archív TASR. Medveď hnedý v ZOO.

TASR|2. jún 2022|11:57:03


Súvisiaci článok
Mladý muž sa na Liptove ocitol zoči voči medvedici s mladým. Hovorí, že to nebolo prvýkrát
Čítajte viac >

Obyvateľka Liptovských Kľačian prechádzala lokalitou na bicykli spolu so svojím psom. Ako priblížil starosta, cesta spája Kľačiansku dolinu s Ľupčianskou. "Medvedica vyskočila spod cesty, mala tri medvieďatá. Keď ju žena uvidela, zoskočila z bicykla, ľahla si na zem a rukou si kryla hlavu. Medvedica ju obkročila, zadnou labou jej stúpila na predlaktie. Pes do medvedice skočil a zahnal ju," popísal Hollý. Dodal, že na pomoc žene prišli lesní robotníci. Podľa starostu mala traumu, no okrem drobných škrabancov neutrpela žiadne väčšie zranenia.

Medvedicu už spozoroval aj starosta, podľa jeho slov sa pohybuje v okolí obce a teritoriálne sa tam zdržiava. "Nechodí na odpadky. Nie sú tu krmoviská, senníky, kontajnery ani žiadne poľovnícke zariadenia slúžiace na prikrmovanie zveri," ubezpečil. Zdôraznil, že k udalosti došlo v oblasti, ktorá je vzdušnou čiarou dva kilometre od obce, kde ľudia chodia bežne.

Po napadnutí Hollý kontaktoval Zásahový tím pre medveďa hnedého. "Ani po dvoch dňoch tu nikto z tímu nebol. Volal som s nimi hneď po udalosti, no zatiaľ nikto neprišiel," povedal pre TASR. Ako dodal, obáva sa, že kontaktov s ľuďmi bude pribúdať.


Súvisiaci článok
Vdove a dcéram po Dušanovi Mydliarovi, ktorého usmrtil medveď, vyplatí štát ďalších 60-tisíc eur
Čítajte viac >


Súvisiaci článok
Poľovníci v okolí Trstenej spozorovali pohyb medveďa hnedého. Obyvateľom neodporúčajú pohyb v prírode
Čítajte viac >


Súvisiaci článok
Medvede v Turci schádzajú bližšie k obciam, buďte všímaví a opatrní
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť