O novom spôsobe liečby informovala hovorkyňa nemocnice v Žiline Zuzana Fialová. „Zavedenie uzatvoreného infúzneho systému CytoSet do praxe je výrazným posunom v liečbe pacientov s onkologickým ochorením. Hlavnými benefitmi sú vyššia efektivita, presnosť, bezpečnosť a komfort pre pacientov i personál," pochvaľuje si nemocnica.
Liečbu bude môcť využívať viac pacientov
„Pacient dostáva cytostatikum presne podľa lekárom stanovenej schémy – správnu dávku, v správny čas a správnou rýchlosťou tak, aby bol dopad liečby čo najúčinnejší. Som veľmi rada, že žilinská onkológia sa zaradila medzi jedny z mála pracovísk, ktoré podávajú chemoterapiu týmto systémom,“ vysvetlila verejnosti primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie a námestníčka Zdravotnej starostlivosti a prevencie pre nechirurgické odbory nemocnice v Žiline Dagmar Sudeková s tým, že vďaka novému spôsobu podávania chemoterapie sa tiež zvyšuje počet pacientov, ktorým je pracovisko schopné podať liečbu.
Zdroj: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
Ďalším benefitom infúzneho systému CytoSet je zvýšený komfort pre pacientov. „Pacienti už nemusia sledovať rýchlosť tečenia infúzie a nemajú možnosť ju svojvoľne meniť, čo sa v praxi stávalo. Infúzna technika celý priebeh automaticky reguluje, čo umožňuje, aby mohli pacienti počas liečby relaxovať,“ doplnil Andrej Mydlo, zástupca spoločnosti B. Braun, ktorá je výrobcom systému CytoSet.
„CytoSet je navrhnutý s cieľom chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál. Jednou z kľúčových výhod nového systému je totiž minimalizácia rizika úniku nebezpečných látok mimo infúznej linky, čo výrazne prispieva k ochrane personálu. Na pracoviskách, ktoré začali uzatvorený systém používať, odpozorovali významné zníženie výskytu nežiaducich účinkov,“ doplnil Andrej Mydlo
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť