To, že SPF je škodlivá chémia, je mýtus. Podľa slov odborníkov na sociálnej sieti je však rovnako nebezpečný ako to, keď niekto odmieta SPF, čo po anglicky znamená Sun Protection Factor, zo strachu z neopálenej pokožky.
Globálne otepľovanie nie je len výmysel a môžete to doslova cítiť na vlastnej koži. Letné dni sú čoraz viac horúcejšie, vďaka čomu by mala byť aj vaša ochrana čoraz viac silnejšia. Aby ste zabránili spáleniu pokožky, je na mieste používať krém s ochranným faktorom 50. To znamená, že vaša pokožka bude chránená 50-krát dlhšie, než je schopná chrániť sa sama.
„SPF produkty obsahujú aktívne zložky, ktoré pomáhajú chrániť pokožku, a to tak, že odrážajú alebo absorbujú UV žiarenie. Množstvo takto „zneškodneného“ UV žiarenia závisí od úrovne ochranného faktora. Ideálne je používať SPF počas celého roka,“ priblížili alergológovia a imunológovia.
Hnedá opálená pokožka vyzerá príťažlivo, ale opaľovanie samo o sebe nesie viaceré riziká, ktoré treba minimalizovať. Výhodou SPF je, že významne spomaľuje starnutie kože a má aj preventívny efekt pred vznikom rakoviny kože.
Rady, ktoré je vhodné dodržiavať:
- SPF by ste mali nanášať približne 20 – 30 minút predtým, ako pôjdete na slnko,
- dospelý človek by mal na natretie celého tela spotrebovať zhruba 30 mililitrov krému,
- SPF je potrebné nanášať opakovane a ak športujete alebo sa kúpete, tak o to častejšie.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť