Streda 24. 07. 2024 05:34:41 | Meniny má Vladimír

Schaeffler plánuje na Kysuciach investovať viac ako 22 miliónov eur

Spoločnosť Schaeffler Kysuce plánuje vynaložiť investície vo výške 22,62 milióna eur do nového výrobného programu pre odvetvie elektromobility v Kysuckom Novom Meste.

TASR|22. jún 2024|16:00:19

Zdroj: schaeffler.sk

Súvisiaci článok
Výrobný závod Schaeffler Kysuce ukázal veľké srdce. Ich finančný dar ocenia v čadčianskej nemocnici
Čítajte viac >

Na tento zámer by mohla spoločnosť získať štátny investičný stimul vo výške tri milióny eur vo forme úľav na dani z príjmov. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý do medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo hospodárstva SR.

Schaeffler pôvodne požiadal o poskytnutie investičnej pomoci v celkovej sume viac ako deväť miliónov eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Cieľom investície je rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne na výrobu predných a zadných elektrických osí pre elektromobilitu. Celá produkcia je určená na export v rámci trhu Európskej únie.

Spoločnosť plánuje zrealizovať svoj investičný zámer v rokoch 2024 až 2027 a finančné prostriedky vynaložiť na obstaranie dlhodobého hmotného majetku vo forme budov, strojov, prístrojov a zariadení. V priamej súvislosti s investíciou plánuje podľa návrhu vytvoriť do konca roka 2026 spolu 11 nových pracovných miest a dosiahnuť zvýšenie výroby o 57,4 %.

Firma je súčasťou skupiny Schaeffler, Nemecko, ktorá je celosvetovo významným dodávateľom v oblasti automobilového a priemyselného sektora. Na Slovensku zamestnáva viac ako 8 000 zamestnancov a produkuje tržby v hodnote viac ako jedna miliarda eur. Patrí k najvýznamnejším zamestnávateľom v automobilovom priemysle na Slovensku, najmä v Žilinskom kraji. V súčasnosti má dva výrobné závody v Kysuckom Novom Meste a Skalici, obchodné zastúpenie pre Slovensko v Kysuckom Novom Meste a centrum zdieľaných služieb v Žiline.


Súvisiaci článok
Spoločnosť Schaeffler otvorila na Kysuciach výskumné a vývojové centrum. Investícia dosiahla 20 miliónov eur (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť