Sobota 13. 07. 2024 04:44:10 | Meniny má Margita

Ľudí s ochoreniami svalov možno opäť podporiť v zbierke Belasý motýľ

V celoslovenskej zbierke Belasý motýľ možno aj tento rok podporiť ľudí s ochorením svalov.

TASR|12. jún 2024|09:03:12

Ilustračné foto. Zdroj: belasymotyl.sk

Súvisiaci článok
Liga proti rakovine ohlásila historicky najvyšší výnos: Zbierka Deň narcisov prekročila hranicu 1,2 milióna eur
Čítajte viac >

Dobrovoľníci budú v piatok 14. júna v uliciach zbierať finančné prostriedky na pomoc s doplatkami na pomôcky. Prispieť možno aj online na webe www.belasymotyl.sk. TASR o tom informovali z občianskeho združenia Belasý motýľ, ktoré za zbierkou stojí.

„Verejná zbierka je výnimočná tým, že aj my, organizátori a mnohí naši dobrovoľníci a dobrovoľníčky, žijeme s rôznymi formami nervovosvalových ochorení. (...) Výťažok zo zbierky Belasý motýľ je venovaný deťom a dospelým s nervovosvalovým ochorením na doplatky za elektrické a mechanické vozíky, antidekubitné matrace a podložky, zdviháky, dýchacie masky a prístroje, batérie a mnohé ďalšie," priblížilo združenie.

Súčasťou zbierky je aj sprievodný program. V rámci neho chcú organizátori šíriť osvetu o živote s nervovosvalovým ochorením. Jeho súčasťou bude napríklad Koncert belasého motýľa. Má sa uskutočniť v stredu 19. júna na Františkánskom námestí v Bratislave. Vystúpia na ňom okrem iných speváčka Emma Drobná, kapela Polemic či spevácky súbor Lúčnica.

Občianske združenie Belasý motýľ je organizáciou venujúcou sa deťom a dospelým s nervovosvalovým ochorením. Poskytuje im poradenskú, finančnú aj materiálnu pomoc. Zbierkou Belasý motýľ už pomohli pacientom sumou 467 223 eur.


Súvisiaci článok
Dobrý skutok a veľké srdce. Beh s Vlkmi pre život opäť ukázal svoj zmysel, vyzbierali vyše 7-tisíc eur
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť