Nedeľa 16. 06. 2024 07:40:35 | Meniny má Blanka, Bianka

Slováci bodovali v Medzinárodnom tatranskom slalome. Kajakári hviezdili hneď v dvoch kategóriách

Na 76. ročníku Medzinárodného tatranského slalomu dokázali slovenskí reprezentanti zvíťaziť v dvoch kategóriách. V disciplíne K1 muži obsadili prvé tri miesta, keď triumfoval Filip Stanko pred krajanmi Richardom Rumanským a Matúšom Štaffenom. V kanoe zvíťazil dvojnásobný olympijský víťaz Michal Martikán.

TASR|27. máj 2024|18:00:12

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Súvisiaci článok
Peter Melcher zostáva aj v budúcej sezóne verný vlčej svorke spod Dubňa
Čítajte viac >

Takmer 250 pretekárov zo 16 krajín sveta sa zúčastnilo tradičného Medzinárodného tatranského slalomu v Liptovskom Mikuláši, z ktorého mali možnosť pretekári získať aj body do svetového rankingu ICF. Skvelú formu na domácej vode ukázal Stanko mesiac pred domácimi Majstrovstvami sveta juniorov a do 23 rokov, ktoré sa uskutočnia od utorka 2. do nedele 7. júla, práve v Liptovskom Mikuláši.

„Rád pretekám na domácom kanáli a už teraz sa teším na domáce majstrovstvá sveta. Vo finálovej aj v semifinálovej jazde som sa cítil dobre a išiel som s kľudnou hlavou. V semifinálovej jazde som spravil dva trestné dotyky, ktoré som vo finálovej jazde eliminoval, nakoľko to bola viac-menej jediná väčšia chyba, čo som spravil," uviedol Stanko podľa oficiálnej stránky Slovenskej kanoistickej federácie. Druhé miesto v kajaku získal jeho reprezentačný kolega Rumanský a tretí skončil Štaffen. V tomto zložení pôjdu aj tímovú súťaž na Majstrovstvá sveta do 23 rokov.

Martikán v C1 triumfoval s náskokom 5,76 sekundy pred Poliakom Szymonom Nowobilskim. Tretiu priečku obsadil Oliver Puchner z Nového Zélandu s výsledkom 7,75 sekundy. V ženskom kajaku sa podaril Češkám rovnaký kúsok ako slovenským kajakárom a získali prvé tri priečky, pričom na najvyššom stupienku skončila Klára Mrázková.

Najlepšia slovenská kajakárka Kristína Ďurecová skončila piata s mankom 16,10 sekundy. Rovnaký scenár sa zopakoval v ženskom kanoe, kde české lode brali všetky pódiové umiestnenia. Najlepšia kanoistka reprezentujúca slovenské farby bola piata Simona Glejteková s odstupom 16,21 sekundy na víťazku Kláru Kneblovú.

Nedeľný program vyvrcholil kajak krosom, kde Stanko vo finále vybojoval tretie miesto a do finále sa prebojoval aj Jakub Stanovský, ktorý skončil štvrtý. Kajakárka Ivana Chlebová sa prebojovala do ženského krosového finálového súboja, kde skončila štvrtá. Vyhrala Nemka Annakatrin Plochmannová a v mužskom kajaku Čech Martin Rudorfer.


Súvisiaci článok
Výborný výkon Vrútok! Lukáš Gottwald sa zapísal na tenisovú mapu stredného Slovenska a je vicemajstrom
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť