Streda 08. 05. 2024 23:34:05 | Meniny má Ingrida

Výborné výkony stolných tenistov. Až dva juniorské tímy z Kysúc majú šancu na národný titul

Stolnotenisová extraliga dorastencov má za sebou posledné kolo základnej časti. Dominovali v nej najmä hráči mužstva MŠK Kysucké Nové Mesto, ktorí do finálového turnaja prekĺzli bez jedinej prehry. Zahanbiť sa však rozhodne nenechali ani Čadčania, ktorí obsadili druhé miesto v tabuľke.

Daniel Jurčík|19. marec 2024|16:45:42

Ilustračné foto. Zdroj: freepik.com/mskcadca.sk

Plavci z Dolného Kubína opäť ukázali svoj talent. Domov si priniesli až 39 medailí

Počas štyroch kôl základnej časti, v ktorých každý tím odohral 11 zápasov, hráči Kysuckého Nového Mesta nenašli premožiteľa. Obsadili tak prvé miesto v tabuľke, čo im dáva výhodu organizovania finálového turnaja. Ako uvádza webová stránka mesta, súboje o medailu sa uskutočnia v sobotu 8. júna v areáli Základnej školy Clementisova.

Ďaleko na turnaj rozhodne nemusí cestovať ani druhý tím základnej časti. Stolní tenisti z MSK Čadca podľahli iba svojim kysuckým súperom, inak taktiež porazili ostatné mužstvá a právom patria k favoritom na zisk medailí. V tabuľke extraligy figuruje aj B-tím z Kysuckého Nového Mesta, ktorý obsadil siedmu priečku. Aj vďaka dramatickému víťazstvu v poslednom kole proti Žiaru nad Hronom (4:3) sa tak kysucká rezerva nemusí zapojiť do boja o záchranu.

Výborné výkony skialpinistov z Turian a Liptova. Na pretekoch v Azerbajdžane získali dva cenné kovy