Nedeľa 19. 05. 2024 13:33:26 | Meniny má Gertrúda

Plavci z Dolného Kubína opäť ukázali svoj talent. Domov si priniesli až 39 medailí

V meste Žilina sa už tradične uskutočnilo prvé kolo severoslovenskej ligy na dlhom bazéne. Spomedzi zúčastnených 15 klubov sa nestratil Mestský plavecký klub z Dolného Kubína, ktorý si domov na Oravu odniesol 39 medailí.

Radka Kostánová|17. marec 2024|08:45:32

Zdroj: Mestský plavecký klub Dolný Kubín

Do Dolného Kubína priniesli 17 medailí. Putovný pohár Slovenského Raja ovládli plavci z Oravy

Prvé kolo severoslovenskej ligy na dlhom bazéne sa tradične konalo v meste Žilina. O výsledkoch z tejto skvelej súťaže informovala za Mestský plavecký klub z Dolného Kubína Zuzana Katreniaková. Klub sa na súťaži nestratil a domov si odniesol 39 medailí. Za túto medialovú žatvu si plavci zaslúžil pomenovanie najlepší klub tohto podujatia.

„Už tradične najlepšie umiestnenia získali najmladší plavci. Achilleas Dimofanous vo všetkých svojich piatich štartoch nenašiel premožiteľa a získal tak 5 prvých miest v disciplínach 50 metrov a 100 metrov voľný spôsob, 50 metrov a 100 metrov znak ako aj 100 metrov prsia," doplnila Katreniaková.

Výborná Eliška Šišková všetky svoje štarty premenila na umiestnenia a zvíťazila v disciplínach: 50 metrov znak, 50 metrov motýlik a 200 metrov polohový pretek. Získala aj druhé miesta v disciplínach: 100 metrov a 200 metrov voľný spôsob a v disciplíne 100 metrov prsia skončila na treťom mieste.

Ďalší Patrik Halvolník si rozšíril zbierku ocenení o štyri prvé miesta v disciplínach: 50 metrov a 100 metrov voľný spôsob, 50 metrov motýlik a 200 metrov polohový pretek, ako aj tretie miesto z disciplíny 50 metrov znak.

D' Angel Ondrík ovládol disciplínu 10 metrov motýlik a pridal dve druhé miesta v disciplínach: 50 metrov znak a 100 metrov prsia, ako aj dve bronzové umiestnenia v disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 50 metrov motýlik.

Plavci s výrazným zlepšením

Medzi plavcov s výraznými osobnými zlepšeniami patril tentokrát aj Jakub Plešinský. Ten sa tešil skvelým pódiovým umiestneniam. V disciplínach 50 metrov prsia a 100 metrov prsia vyhral, no v disciplíne 100 metrov znak sa umiestnil ako druhý najrýchlejší.

Katreniaková doplnila, že jeho starší brat, Miroslav Plešinský, taktiež vyplával umiestnenie, a to dve strieborné, v disciplínach 50 metrov znak a 100 metrov prsia, ako aj tretie miesto na znakovej dvestovke.

Sofia Masnicová zase zaplávala 100 metrov prsia ako tretia najrýchlejšia. Bronzová medaila sa ušla aj Miriame Lešňovskej a Ivanovi Dubovcovi v disciplíne 50 metrov motýlik ako aj Nikole Dubovskej v disciplíne 50 metrov voľný spôsob.

Starší pretekári

Zo starších pretekárov všetky svoje štarty na umiestnenia vyplávala reprezentantka Margaréta Moskáľová. Prvé miesta v disciplínach 100 metrov znak a 50 metrov motýlik, druhé miesto 50 metrov znak a dve tretie miesta 50 metrov voľný spôsob, ako aj 50 metrov prsia.

Linda Urbanová sa umiestnila na striebornej pozícii v disciplíne 200 metrov voľný spôsob, Katarína Garajová na treťom mieste 200 metrov motýlik a Matús Páleník v disciplíne 200 metrov prsia.

Gratulujeme!

Z majstrovstiev Slovenska v akvatlone si plavci z Dolného Kubína odniesli tri pódiové umiestnenia