Nedeľa 19. 05. 2024 11:51:06 | Meniny má Gertrúda

Výborné výkony skialpinistov z Turian a Liptova. Na pretekoch v Azerbajdžane získali dva cenné kovy

Nikola Maťková zvíťazila na pretekoch európskej série Medzinárodnej skialpinistickej federácie. Iba 20-ročná rodáčka z Turian ovládla v azerbajžanskom Šahdagu šprint žien. Jakub Šiarnik odchádza so striebrom z mužskej kategórie.

Daniel Jurčík|10. marec 2024|20:00:17

Zdroj: Facebook/International Ski Mountaineering Federation

Talent Žilinského kraja: Futbalistka a skialpinistka Nikola Maťková (ROZHOVOR + FOTOGALÉRIA)

O úspechu pretekárov informovala skialpinistická federácia prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. Slovenka vo svojej kategórii porazila druhú Azerbajdžanku Nazrin Garibovú a bronzovú Marzie Bahovú z Iránu.

Maťková nedávno zažila premiéru na pretekoch svetového pohára v Rakúsku. V minulosti sa stala víťazkou ankety Talent Žilinského kraja vo vekovej skupine od 18 do 19 rokov. Okrem skialpinizmu sa venuje aj futbalu, momentálne je súčasťou Fomatu Martin.

V kategórii šprintu, avšak v mužskej kategórii, nastúpil 29-ročný Jakub Šiarnik. Rodák z Liptovského Mikuláša obsadil druhé miesto za Rakúšanom Andreasom Mayerom.

Podujatia v Šahdagu za zúčastnilo celkovo 55 skialpinistov z 11 krajín sveta. Obom úspešným zástupcom Žilinského kraja gratulujeme.

Poznáme talentovaných výhercov tohtoročnej súťaže so Spravodajským portálom Žilina SP21!