Na nekalé praktiky upriamila pozornosť Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. Najväčšie riziko platí pri e-shopoch s oblečením, obuvou a značkovými produktmi. Takéto falošné internetové obchody môžu narábať s bankovými údajmi zákazníkov, doručovať falzifikáty alebo tovar nedoručiť vôbec.
Pri nákupe treba byť obozretný
Tomu, aby ste sa stali obeťou podobného podvodu, sa dá zabrániť. Polícia radí, aby ste si pri nákupe vždy skontrolovali webový odkaz, na ktorý klikáte. Adresa stránky môže byť nedôveryhodná, prehnane dlhá alebo môže fungovať na inej doméne ako originálna značka, napríklad na doméne .sk namiesto .com, .eu a podobne.
Veľmi dôležité je takisto skontrolovať si identitu predajcu, vrátane obchodného mena či kontaktných informácií. Polícia rozhodne neodporúča dôverovať stránkam, kde sa pri kliknutí na kontaktnú stránku objaví výhradne anonymný formulár na písanie správy. Rovnako by zákazníci mali spozornieť pri podozrivo nízkych cenách tovaru.
V prípade, že sa stanete obeťou podvodu alebo takýmto predajcom poskytnete citlivé dáta, ako sú údaje od platobnej karty alebo osobné údaje, ihneď kontaktujte políciu alebo volajte na linku 158.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť