Štvrtok 19. 09. 2024 12:46:56 | Meniny má Konštantín

Prešov ukončil víťaznú šnúru Žiliny. O víťazstve rozhodol Hrabčák

V 32. kole TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa stretli lídri tabuľky DOXXbet VLCI Žilina s tímom na štvrtom mieste.

Juliana Krčulová|18. január 2024|11:15:41

Zdroj: Facebook/Vlci Žilina

Tomu sa hovorí úspech. Ani nie deväťroční stolnotenisti z Kysúc uspeli v samotnej Bratislave

Domáci Prešov zaskočil Žilinu už v prvej minúte, keď otvoril skóre. V polovici prvej tretiny zvýšili svoje vedenie na 2:0. V druhom dejstve pokračovali v streleckej pohode a pridali tretí gól. Následne využili šancu Vlci a znížili na 1:3, keď sa po nádhernej prihrávke od Safaraleyeva presadil Halama. O tri minúty neskôr sa Mráz ocitol pred brankárom Ovečkom a pripísal si svoj desiaty gól v sezóne. V závere druhej tretiny sa Žiline podarilo vyrovnať na 3:3, keď v presilovke skóroval Koyš. V tretej tretine však rozhodol o triumfe Prešova Hrabčák.

HC Prešov 4:3 DOXXbet VLCI Žilina (2:0, 1:3, 1:0)

Góly: Sigarev (Semaňák), Frič (Jendroľ), Pulščák (Hrabčák, Frič), Hrabčák (Jerofejevs) - Halama (Safaraleyev, Pacalaj), Mráz, Koyš (Mráz, Holenda)

Ernest Bokroš, hlavný tréner: „Aj keď je pre nás výsledok nepriaznivý a prehrali sme, s výkonom všetkých hráčov som spokojný. Škoda prvej tretiny, ktorá nám trošku ušla, súper nám odskočil na 0:2. Neskôr sme dokázali či už hrou alebo výsledkovo vyrovnať. V závere sme nestačili vyrovnať, pretože sme mali zbytočné vylúčenie na 5 minút.“

Patrik Koyš, útočník: „Prvá tretina nebola z našej strany dobrá, strácali sme veľa pukov a z toho sme sa dostávali pod tlak. Súper to dokázal využiť, dal nám dva góly z predbránkového priestoru, čo by sa nám nemalo stávať. Po prvej tretine sme si niečo povedali v kabíne, druhá tretina bola naša najlepšia, myslím, že sme v nej boli lepší. Tretia tretina bola vyrovnaná, boli tam šance na oboch stranách, nám sa tam „podarilo“ nastreliť dve tyčky, Prešov bol jednoducho šťastnejší. Na to, že sme hrali na štyri útoky, z ktorých jeden bol juniorský si myslím, že ten výkon nebol zlý.“

DOXXbet Vlci Žilina sa najbližšie predstavia na ľade súpera Modré krídla Slovan, a to už v piatok 19. januára o 13:30 hodine.

DOXXbet Vlci Žilina sa chcú podeliť o svoje šťastie: Dražia dresy z finálového víkendu JOJ Šport Slovenského pohára 2023