Nedeľa 16. 06. 2024 05:41:38 | Meniny má Blanka, Bianka

Zrážka dvoch osobných áut v Likavke: Vodička, spolujazdkyňa a 65-ročný vodič utrpeli ťažké zranenia

K vážnej dopravnej nehode došlo v stredu 3. januára v čase okolo dvanástej hodiny na obed na ceste prvej triedy číslo 59 v obci Likavka, v okrese Ružomberok.

Juliana Krčulová|4. január 2024|11:03:19

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Súvisiaci článok
31-ročný muž z Oravy opakovane šoféroval aj v čase zákazu
Čítajte viac >

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žilina, Gabriela Kremeňová médiá informovala, že na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 65-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo značky Seat v smere Dolný Kubín – Ružomberok. Následne, z doposiaľ presne nezistených príčin, v mierne pravotočivej zákrute prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s protiidúcim osobným motorovým vozidlom značky Škoda, ktoré viedla 36-ročná vodička.

„Pri zrážke utrpeli vodička, jej spolujazdkyňa a 65-ročný vodič ťažké zranenia. Vodič vozidla značky Seat a vodička vozidla značky Škoda sa na mieste podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci trestného činu „Ublíženie na zdraví,“ doplnila hovorkyňa s tým, že ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom aktuálne prebiehajúceho vyšetrovania.

V súvislosti so sychravým počasím a zníženou viditeľnosťou polícia vyzýva účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách.

„Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu, pretože kombinácia dažďa, mrholenia, poľadovice, tmy a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Pamätajte, že jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Dôležité je jazdiť vždy opatrne, dodržiavať medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, brzdiť uvážene a včas,“ uzavrela Kremeňová.


Súvisiaci článok
Toxický nález pred školou: Vzorové konanie školáka ocenila aj polícia
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť