Keďže územie vďaka dobrovoľníkom a mnohým nadšencom prešlo za posledné štyri roky výraznou premenou, namiesto skládky odpadu v park, je už dnes možné na Frambore vidieť všade kvety, stromy a kríky.
„Bolo by veľmi vhodné a žiadané aby v priestore lietali včely ktoré tak dnes veľmi všade chýbajú, nehovoriac v samotných mestách. Samotnou prítomnosťou včiel určite zlepšíme biodiverzitu flóry daného územie čo je aj hlavným cieľom celého projektu. V pláne máme taktiež vysadiť dreviny, ďalšie kvetinové záhony a rastliny na podporu opeľovačov. Okrem toho pribudne v parku aj hmyzí hotel. Tieto všetky aktivity by sme chceli stihnúť zrealizovať do 20.mája kedy je svetový deň včiel,“ hovorí Július Cíba.
Pre návštevníkov parku a širokú verejnosť pripravujú v tomto roku dobrovoľnícko-vzdelávacie aktivity spojené s lúkami a ich starostlivosťou.
„Už dnes sa môžeme tešiť na kosenie ručnou kosou či kutie kôs. V dnešnej dobe už tak málo praktizované aktivity v meste nám pomôžu pripomenúť si a udržať tradície našich predkov, ktoré boli kedysi prirodzené a nevyhnutné k životu ľudí. Aj týmito aktivitami si ľudia môžu zlepšiť svoj vzťahu k prírode, verejnému priestoru a hodnotám našich predchádzajúcich generáciách,“ prezradili na záver Rzeszoto a Cíba.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť