Pondelok 22. 04. 2024 06:53:06 | Meniny má Slavomír

Čo je správne uvedomiť si počas adventného obdobia

Magické obdobie, v ktorom sa aktuálne nachádzame, prináša do našich životov svetlo. Advent a jeho 4 adventné nedele nám majú poskytnúť dostatok času na to, aby sme privítali narodenie Ježiša a pripravili sa na jeho príchod 24. decembra. FOTO: Mesto Bytča

Michal Filek|2. december 2021|13:15:24

Od prvej adventnej nedele sa začína vianočné obdobie, preto sa už od toho dátumu môžeš pripravovať na sviatky. Vo svojom vnútri musíš hľadať pokoj, mier, radosť a so všetkými sa prestať hádať. Len vďaka tomu bude tvoje srdce pripravené na Vianoce. Adventom sa taktiež začína liturgický, resp. cirkevný rok. Preto je dobré si uvedomiť, že adventné nedele nie sú niečo, kde sa len zapaľujú sviečky na adventnom venci, no je to o hlbšom a vzácnejšom čase, ktorý venuj rodine a modlitbe.

Počas adventného obdobia je skvelé ponoriť sa do seba a odpustiť všetkým ľuďom, na ktorých sa hneváš. Tak isto je potrebné obmedziť čas pri televízii a na internete, ktorý môžeš tráviť inak - prechádzkou po zasneženej krajine, čítaním kníh, cvičením, pečením, vzdelávaním sa v oblasti, ktorá ťa zaujíma alebo môžeš tento čas využiť na osobný rast a prihlásiť sa na nejaký kurz.

Výbornou aktivitou počas celého decembra je mať adventný kalendár s činnosťami pre druhých, kedy si každý deň vyberieš jednu a urobíš tak dobrý skutok. Môžeš ísť o nákup, pomoc pri upratovaní, telefonát so starými rodičmi, uvarenie večere alebo niečo iné, čo je tvojmu srdcu blízke. Najdôležitejšie však je, si počas adventu uvedomiť, pre koho to robíš. Tieto činnosti nebudú mať zmysel, ak by budeš vykonávať z donútenia alebo z presvedčenia, že „musíš“, pretože to robia všetci. Musíš v sebe objaviť silu a chcieť to pre seba a pre svoj vnútorný pokoj.


Súvisiaci článok
Hudobný advent v Žiline opäť spríjemní predvianočné obdobie
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

lock icon

Diskusia bola dočasne zablokovaná.