Nedeľa 14. 07. 2024 10:03:22 | Meniny má Kamil

V Žilinskom kraji zistili počas akcie Disciplína 1 172 priestupkov

Policajti v Žilinskom kraji zistili počas akcie Disciplína 1172 priestupkov. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriely Kremeňovej išlo najčastejšie o prekročenie povolenej rýchlosti jazdy, 538 priestupkov, bezpečnostné pásy a autosedačky, 92 priestupkov, a porušenie povinnosti vodiča, kde sa zaraďuje aj telefonovanie počas šoférovania, 77 priestupkov.

TASR|2. december 2023|11:00:09

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Súvisiaci článok
Alkohol za volantom opäť úradoval. Dvaja opití vodiči spôsobili v jeden deň dve dopravné nehody
Čítajte viac >

Doplnila, že policajti odhalili aj nesprávne predchádzanie, nesprávny spôsob jazdy či nevyhovujúci technický stav vozidla. „Chodci sa dopustili 30 priestupkov a cyklisti deviatich. Pozitívnu dychovú skúšku malo 19 účastníkov cestnej premávky, z toho 12 vodičov motorových vozidiel a deväť cyklistov. U desiatich vodičov motorových vozidiel zistili dychovou skúškou požitie alkoholu nad jedno promile," informovala.

Povinnosť nosiť reflexné prvky kontrolovali policajti počas akcie Reflex. „Odhalili sedem priestupkov chodcov, ale aj vyše 20 priestupkov vodičov motorových vozidiel a cyklistov," uviedla Kremeňová.

Na kontrolu zákazu požívania alkoholu vodičmi motorových a nemotorových vozidiel sa policajti zamerali počas akcie Katarína. „Pozitívnu dychovú skúšku mali traja vodiči motorových vozidiel, všetci nad jedno promile. Policajti zistili viac ako stovku dopravných priestupkov," dodala krajská policajná hovorkyňa.


Súvisiaci článok
VIDEO: Mal zákaz viesť motorové vozidlá na doživotie. Napriek tomu si sadol za volant opitý
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť