Sobota 24. 02. 2024 13:31:07 | Meniny má Matej

V Žilinskom kraji opravili 56 kilometrov ciest a 19 mostov za vyše 31,5 milióna eur

Rekonštrukcie 56 kilometrov ciest a 19 mostov v Žilinskom samosprávnom kraji si v tomto roku vyžiadali investície za viac ako 31,5 milióna eur. Z nich opravil Žilinský samosprávny kraj pomocou 25,36 milióna eur z eurofondov vyše 28 kilometrov ciest a 13 mostov. Tlačovú agentúru Slovenskej republiky o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Eva Lacová.

TASR|30. november 2023|14:30:05

Zdroj: Facebook/Žilinský Samosprávny Kraj

Súvisiaci článok
Železničná spoločnosť Slovensko informuje o novom grafikone. Na Kysuciach plánuje zdvojnásobenie počtu vlakov
Čítajte viac >

Podľa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej v tomto roku boli najvýznamnejšími investíciami stavebné úpravy na ceste II/584 v Demänovskej Doline a úseku Liptovské Matiašovce - Huty v regióne Liptov za viac ako dva milióny eur.

„Ďalej na úseku cesty II/583 Žilina - Belá - Terchová - Párnica v regiónoch horné Považie a Orava vo výške 6,24 milióna eur a výstavba úseku Vážskej cyklotrasy Považský Chlmec - Žilina s cyklomostom v dĺžke 180 metrov za takmer 4,5 milióna eur. Z mostných objektov sa najviac financií investovalo do prestavby mostu v Podbieli - 2,2 milióna eur,“ konkretizovala.

Z vlastných zdrojov realizoval Žilinský samosprávny kraj pomocou návratnej finančnej výpomoci od štátu a prostredníctvom výhodného financovania z úveru s fixnou úrokovou sadzbou jedno percento p. a. v roku 2023 rekonštrukciu 27,34 kilometra ciest v hodnote 4,6 milióna eur a piatich mostov v hodnote 1,6 milióna eur, doplnila Lacová.


Súvisiaci článok
Mesto Žilina má nové parkovacie automaty. Vodiči už nebudú musieť nechávať lístok za čelným sklom
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť