Sobota 24. 02. 2024 07:43:55 | Meniny má Matej

V prvý deň lyžovačky v Jasnej otvoria rekordných 20 kilometrov zjazdoviek

Stredisko Jasná v Nízkych Tatrách otvorí lyžiarsku sezónu v sobotu 2. decembra. V prvý deň lyžovačky bude otvorených rekordných 20 kilometrov zjazdoviek. Tlačovú agentúru slovenskej republiky o tom informoval Marián Galajda zo spoločnosti Tatry mountain resorts.

TASR|29. november 2023|16:20:10

Zdroj: Facebook/TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s.

Súvisiaci článok
Tip na predvianočný výlet: Kostol v dedine Svätý Kríž na Liptove
Čítajte viac >

Novembrové ochladenie prispelo k tomu, že v stredisku začali zasnežovať už v polovici mesiaca. „Pomohlo aj sneženie, takže hneď v prvý deň lyžovačky budeme mať na zjazdovkách veľmi dobré podmienky. Práve investície do technického zasnežovania nám umožnili otvoriť v Jasnej na toto obdobie rekordné množstvo zjazdoviek, z čoho máme veľkú radosť nielen my, ale určite aj lyžiari,“ uviedol prevádzkový riaditeľ slovenských stredísk Tatry mountain resorts Branislav Kačkovič.

V stredisku bude v deň otvorenia lyžiarskej sezóny k dispozícii 15 zjazdoviek. Z Chopku sa bude možné lyžovať na sever aj na juh, v prevádzke bude sedem lanoviek. Galajda dodal, že na zjazdovkách sa nachádza v priemere približne 60 centimetrov mixu technického a prírodného snehu.

V predstihu štartujú v sobotu lyžiarsku sezónu tiež na Štrbskom Plese, a otvárajú aj viaceré strediská prevádzkované spoločnosťou Tatry mountain resorts v iných krajinách. Okrem ľadovca Molltaler Gletscher, kde sa lyžuje od 5. novembra, budú už v sobotu v prevádzke aj strediská Špindlerův Mlýn, Ještěd a Szczyrk.


Súvisiaci článok
Svetová elita si zmeria sily pod Chopkom už koncom januára. Organizátori predstavili trofeje pre víťazov
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť