Polícia na sociálnej sieti avizuje, že nateraz sa túto virálnu informáciu nepodarilo potvrdiť a ku dnešnému dňu v tejto veci neeviduje žiadne nezvestné deti. V súvislosti s prípadom sa zvýšili aj hliadky pri miestnych školách.
Príspevok na Facebooku, ktorý informáciu šíril, bol medzičasom zmazaný, dovtedy však stihol nazbierať vyše 2-tisíc zdieľaní.
„Nečudujeme sa občanom, ktorí sa dopočujú, že sa tu unášajú deti a obávajú sa o svoje ratolesti. Každý by pri takejto výstrahe spozornel. Pri tejto príležitosti chceme zopakovať, že žiadny trestný čin sa sám nevyšetrí na sociálnej sieti, a preto v prípade akejkoľvek trestnej činnosti je potrebné kontaktovať políciu a nie naháňať lajky na sociálnych sieťach. Ak ste svedkom protiprávnej činnosti a máte pri sebe mobil, okamžite kontaktujte políciu,“ zdôrazňujú policajti vo svojom príspevku.
Včasné prijatie informácie na bezplatnom čísle 158 zvyšuje pravdepodobnosť objasnenia protiprávneho konanie oproti prípadom, keď občania takéto oznámenie urobia prostredníctvom statusov na sociálnych sieťach.
„Šíriť paniku na sociálnych sieťach namiesto toho, aby sa vec riadne preverila, je však nezodpovedné a vytvára zbytočnú paniku,“ uzavreli príslušníci Polície Slovenskej republiky.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť