„Cieľom besedy bolo prispieť k predchádzaniu a eliminácii násilia, poukázať na varovné signály násilia, predstaviť ženám, ako a kde môžu vyhľadať pomoc v prípade núdze a ozrejmiť im, ako by mali vyzerať zdravé vzťahy bez násilia,“ priblížili zástupcovia Zboru väzenskej a justičnej stráže na svojom oficiálnom webe.
Násilie páchané na ženách je jednou z najčastejších foriem porušovania ľudských práv žien na svete. Termín „násilie páchané na ženách“ označuje akýkoľvek rodovo podmienený násilný čin, ktorý vedie alebo by mohol viesť k fyzickej, sexuálnej alebo psychickej ujme alebo zraneniu žien, vrátane vyhrážania sa takýmito činmi, zastrašovania alebo svojvoľného obmedzovania slobody, a to vo verejnom či súkromnom živote.
„Nie je to až tak nezvyčajné, že napokon ženy, na ktorých bolo násilie páchané, končia napokon ako páchateľky trestných činov proti životu a zdraviu. Je dôležité o násilí vo vzťahoch vedieť - vedieť, ako ho rozpoznať, poznať varovné signály, ako ho zastaviť, vedieť, čo robiť a kde vyhľadať pomoc,“ dodali zástupcovia Zboru väzenskej a justičnej stráže.
Občianske združenie Žena v tiesni pracuje v prospech eliminácie násilia páchaného na ženách už od roku 2005. Poradňa je zameraná na pomoc a ochranu žien, ktoré zažívajú násilie v intímnych vzťahoch a ich deti.
Ďakujeme, že čítate Žilina SP21. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť