Nedeľa 14. 07. 2024 04:52:01 | Meniny má Kamil

Smutná správa. Návštevnosť v Liptovskej galérii bola cez leto slabšia ako minulé roky

Tohtoročná letná sezóna bola v Liptovskej galérii Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši z pohľadu návštevnosti slabšia ako po minulé roky. Hlavnú budovu galérie navštívilo za jún, júl a august spolu 4607 ľudí, čo je zhruba o 30 percent menej ako rok predtým. Návštevnosť počas leta 2023 je tak porovnateľná s rokom 2020. Pre TASR to uviedla PR manažérka galérie Katarína Gallová.

TASR|21. september 2023|16:30:02

Zdroj: Facebook/Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa

Súvisiaci článok
Kultúrne podujatia tento týždeň: Žilinský festival kávy bude nezabudnuteľný a uskutoční sa aj Šláger paráda
Čítajte viac >

„Okrem hlavnej budovy sa uskutočnili výstavy aj v našej pobočke - v Galérii Kolomana Sokola. Tú počas troch letných mesiacov navštívilo 968 ľudí, čo je o 400 viac ako v lete 2022," priblížila Gallová.

Dodala, že počas leta pripravili aj výstavu v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, ktorá ešte trvá do konca septembra. „Štatistiky návštevnosti budeme mať k dispozícii z Liptovského múzea až po tomto termíne," povedala.

Na tohtoročnú jeseň plánujú výstavu Jána Kudličku s názvom Dlhá cesta krajinou, ktorú otvoria 29. septembra v hlavnej budove Liptovskej galérie. „Celoživotnou témou tvorby ružomberského rodáka, maliara, grafika a pedagóga Jána Kudličku je najmä krajina. Vo Veľkej výstavnej sieni predstavíme jeho staršie aj najnovšie diela - predovšetkým olejomaľby, pastely, diela vytvorené kombinovanou technikou, ale aj objekty," ozrejmila manažérka s tým, že výstava potrvá do 20. januára budúceho roka.


Súvisiaci článok
V Žiline sa uskutoční Jesenné astronomické kino. Témou bude hlavne Jupiter a Saturn!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť