Nedeľa 03. 03. 2024 10:04:36 | Meniny má Bohumil, Bohumila

V Ľubochni vyslobodili členovia Zásahového tímu zakliesnené medvieďa

Medvieďa hlavou zakliesnené v strome vyslobodili vo štvrtok (25. 5.) v Ľubochni v okrese Ružomberok členovia Zásahového tímu pre medveďa hnedého Západ Štátnej ochrany prírody (ŠOP). TASR o tom informoval vedúci zásahového tímu Marek Veverica. ILUSTRAČNÉ FOTO: pixabay.com

TASR|26. máj 2023|13:49:06

Doplnil, že na medvieďa upozornila ochranárov e-mailom miestna obyvateľka. "Zásahovému tímu sa podarilo pomocou termovízie zachytiť presné miesto, kde sa medvieďa nachádzalo. Z hľadiska bezpečnosti zvolili rýchly manéver vyslobodenia tohtoročného medvieďaťa. Pretože len pár desiatok metrov od tohto miesta bolo počuť lomoz haluzí, čo nasvedčovalo tomu, že sa tu môže nachádzať aj matka medvieďaťa," priblížil Veverica.

Dvaja členovia zásahového tímu zakliesnené medvieďa vyslobodili a jedna členka dbala na bezpečnosť, aby nedošlo k ohrozeniu kolegov v prípade príchodu matky medvieďaťa.

"Po vyslobodení medvieďa pustili do voľnej prírody, keďže nejavilo žiadne známky zranení. Následne všetci členovia tímu toto miesto opustili, keďže stále sa tam mohla objaviť aj medvedica. Za pomoci termovízie sledovali medvieďa, ako odchádza do hustého porastu za svojou matkou," uviedol Veverica.

Podotkol, že vďaka rýchlej reakcii oznamovateľky aj zásahového tímu sa podarilo medvieďa zachrániť. "Naďalej bude súčasťou Národného parku Veľká Fatra," uzavrel vedúci Zásahového tímu pre medveďa hnedého Západ ŠOP.


Súvisiaci článok
VIDEO Sedemnásť dní hľadali medveďa s valcom na hlave v Nízkych Tatrách. Zachránili ho!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť